11. 08. 2024. 15:06 >> 15:33
6

OLIMPIJSKE IGRE

Srbija nadigrala Hrvatsku za treće uzastopno olimpijsko zlato

Srbija je treći put uzastopno stigla do olimpijskog zlata u vaterpolu, nakon što je u finalu, u svjetskom klasiku, nadigrala Hrvatsku 13:11.

Ovo zlato, došlo je, međutim, neočekivano, jer od Tokija "delfini" nisu imali nijednu medalju,a u Parizu su doživjeli tri teška poraza u grupi.

Ipak, u nokaut fazi igrali su briljantno i pobijedili redom Grčku, SAD i sada "barakude".

Sjajno je Srbija odigrala tokom cijelog meča.

Fatović je golom sa distance otvorio finale, ali su Ubović u napadu s igračem više, te Ćuk iz peterca donijeli preokret "delfinima" 2:1, na tri i po minuta prije kraja uvodne dionice.

Nakon što je Marinić Kragi vratio stvari na početak, Ćuk, te dva puta Jakšić u napadu s igračem višem su do kraja tog perioda odvojili Srbiju na 5:2.

Nakon tri minuta igre u drugoj četvrtini, Srbija je prvi put stekla četiri gola viška. Pogodio je Rašović u situaciji sa dva igrača više 7:3.

Reagovala je nakon toga Hrvatska i pogocima Fatovića i Marinić Kragića prepolovila prednost "delfina" 7:5. Ipak, do poluvremena, Dedović je vratio Srbiji sigurnu prednost 8:5.

Rašović je svojim drugim golom vratio četiri gola prednosti, na pet i po minuta prije kraja treće dionice 9:5. Uoči posljednjih osam minuta Srbija ima tri gola prednosti 11:8.

Vrlić je na startu posljednje dionice približio "barakude" na minus dva 11:9.

Bijač je potom odbranio zicer Vicu, ali se Srbija dva puta odbranila s igračem manje. A potom je Dedović vratio plus tri 12:9, na nešto malo više od tri minuta do kraja.

Do kraja, Srbija je mirno privela meč kraju, Ćuk je stavio tačku na meč 13:10.

Srbiju je do pobjede predvodip Ćuk sa tri gola, Nikola Jakšić, Nikola Dedović su daali po dva, Dušan Mandić, Strahinja Rašović, Radomir Drašović, Nemanja Vico, Nemanja Ubović po jedan.

Kod Hrvatske, Marinić Kragić je bio najefikasniji sa tri gola, Fatović je postigao dva gola.