Л.К.

22. 07. 2023. 11:05 >> 11:19

NEZAUSTAVLjIVI ARGENTINAC

Gol Mesija na debiju, Majami slavio

Lionel Mesi, najbolji fudbaler svijera, je u noći između petka i subote debitovao za svoj novi klub Inter Majami. Mesijev debi za novi klub privukao je veliku pažnju i potražnju za kartama a Mesi je kao najbolji fudbaler opravdao očekivanja i postigao prelijep gol za pobjedu.

Tata Martino, trener Majamija, odlučio je da Mesi i drugo veliko pojačanje Serhio Buskets ne budu u startnoj postavi već su svoju šansu dobili od 54. minuta igre.

Majami je do poveo golom Tejlora u 44. minutu.

Meksički tim stiže do izjednačenj preko Antune u 65. minutu.

U 85. minutu Mesi je imao odlično dodavanje za gol, koji je naknadno poništen zbog ofsajda.

Pred sami kraj utakmice Mesi je fauliran na nekih 20 metara od gola Kruz Azula.

Mesi je iz slobodnog udarca postigao spektaklaran gol u trećem minutu nadoknade i donio trijumf svom timu 2:1 u meču Liga kupa Sjeverne i Centralne Amerike.

Mesijev gol izazvao je ogromno oduševljenje na tribina a posebno slavlje izazvala je pobjeda Majamija nakon šest utakmica bez trijumfa.

Mesi će naredni meč igrati već za četiri dana, 26. jula, kada u okviru istog takmičenja Majami dočekuje Šarlot.

Na tribinama bile su i moge poznate ličnosti među kojima  i Lebron Džejms, sa kojim se Mesi srdačno pozdravio prije početka meča.