S.V.

13. 10. 2024. 13:54 >> 13:56

ABA LIGA

Četvrti vezani poraz: Mornar nemoćan u Beogradu

Uoči meča u Beogradu, trener Mornara Mihailo Pavićević je kazao da njegova ekipa mora protiv Mege da nametne svoj ritam, ali od toga nije bilo ništa. Tako je i ubjedljiv poraz bio logičan 84:59, pa su Barani nakon četiri kola u ABA ligi i dalje na nuli.

Već od starta je bilo jasno da Mornar čeka težak posao u Beogradu. Domaćin je otvorio utakmicu serijom 9:0, da bi nedugo nakon toga stekao i dvocifrenu prednost 14:2.

Kako-tako reagovao je Mornar nakon toga i do kraja uvodne dionice prišao na minus devet 23:14.

Međutim, to je bilo kratkog daha. Mega je dominirala u drugoj dionici, pa je razlika iz minuta u minut samo rasla.

Na nešto malo manje od pet minuta do kraja poluvremena, Mega je košem Tanaskovića stigla do plus 20 (38:18), a minut nakon toga Macura je donio rekordnih 24 poena prednosti - 42:18.

Na veliki odmor domaćin je otišao sa plus 17 - 44:27.

Na startu nastavka se razigrao Đoković, Mornar se malo trgnuo, ali je kod minus 13 dva puta prokockao napad, pa je Mega održala dvocifrenu prednost 54:39.

Tu razliku domaćin je imao i uoči posljednjih deset minuta 63:48.

Na startu četvrte četvrtine Macura je vezao pet poena za plus 20 i stavio tačku na meč. Sve do kraja bilo je puko odrađivanje posla domaće ekipe, do konačnih 84:59.

Najefikasniji kod Mornara bio je Smit sa 17 poena.

Na drugoj strani, do četvrte vezane pobjede Megu su predvodili Petrović sa 20, odnosno Marković sa 17 koševa.