N.R.

28. 10. 2024. 19:59 >> 20:06

aba liga

Velika borba u "Morači": SC Derbi bolji od FMP-a

Košarkaši SC Derbija u veoma izjednačenom i zanimljivom meču savladali su FMP 82:76 u 6. kola ABA lige.

Odličan početak "studenata" koji su već u uvodinim minutima stigli do dvocifrene prednosti (12:2). Do kraja prvog perioda ta prednost se prepolovila pa je nakon deset minuta igre u "Moraći" bilo 21:16.

Mnogo bolje su zaigrali gosti iz Železnika u drugoj dionici koju su dobili 28:19. Od starta su smanjivali zaostatak i prvi put do prednsti došli na 6.31 do poluvremena(30:29). Nakon toga su uspjeli da sačuvaju prednost i na odmor odu sa plus četiri(44:40).

Nastavila se velika borba i u trećoj četvrtini - FMP je brzo stigao do plus osam (54:46). Čuvali su tu prednost praktično do kraja ovog perioda gpsti, ali je Sc Derbi u samoj završnici serijom 5:0 stigao do 60:63 što je i bio rezultat pred odlučujućih deset minuta.

Nastavila se serija domaćih i početkom posljedjeg perioda, uvodih sedam poena postigli su izabranici Petra Mijovića i sa ukupnim nizom od 13:0 stigli su do preokreta i poveli 68:63.

Uhvatili su gosti brzo priključak i sa vezanih sedam poena opet došli do prednosti 70:68 na pet minuta do kraja susreta. Velika borba uslijedila je do kraja meča, nakon slobodnih bacanja Nila - pogodio je jedno, domaći su imali 77:74 na 21 sekundu do kraja. FMP je potom bio siguran sa linije za slobodna bacanja i smanjio na 77:76 na 12 sekundi do kraja, uslijedio je tajm-aut Mijovića i posljednji napad Sc Derbija u kojem je fauliran Bogavac, a sudije su pokazale da je riječ o nesportskom faulu. Četiri bacanja pogodio je Bogavac i riješio pitanje pobjednika.

Najefikasniji kod pobjednika bili su Bogavac i Nil sa 19 poena, Grbović je dodao 14, a Drobnjak 13 poena.

Sc Derbi je stigao do treće pobjede, ima isto toliko poraza. FMP je takođe sa učunkom 3-3.

SC DERBI - FMP 82:76 (21:16, 19:28, 20:19, 23:16)

Podgorica - Sportski centar "Morača". Gledalaca: 350. Sudije: Igor Dragojević (Crna Gora), Dragan Porobić (BiH), Ivan Stefanović (BiH)

Sc Derbi: Sudar 0, Nil 19, Pavlićević 0, Anđušić 0, Bogdanović 0, Hadžibegović 5, Vučeljić 2, Grbović 14, Nikolić 4, Drobnjak 13, Bogavac 19, Mirković 5.

FMP: Rebec 11, Šaranović 7, Simović 3, Tasić 23, Gašić 0, Radosavljević 6, Stojanović 9, Novak 2, Kuzmić 0, Lazarević 13, Barna 0.