N.R./L.V.

29. 06. 2024. 23:23 >> 07:10

EVROPSKO PRVENSTVO

Švajcarsko "arrivederci" Italijanima, Njemačka jača od gromova i Šmajhela

Fudbaleri Italije i Švajcarske igrali su u Berlinu od 18 sati prvi meč osmine finala na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj. Od 21 sat u Dortmundu rivali su bili Njemačka i Danska. Prenos oba duela mogli ste pratiti na TVCG i na našem Portalu.

Švajcarska je izbacila Italiju pobjedom 2:0.

Njemačka nakon dosta uzbudljivog meča slavi prolaz u četvrtfinale nakon što je sa 2:0 bila bolja od Danske.

23:17

ŠansaKakva prilika za Haverca, ali fudbaler Arsenala ponovo nije mogao protiv velikog Šmajhela koji je nogom odbranio udarac.

Опширније

23:12

VARPogodio je Virc nakon driblinga, ali nakon dugog gledanja VAR-a gol je poništen zbog ofsajda.

Опширније

23:04

ŠansaNova prilika za Njemačku, Virc je šutirao ali pravo u Šmajhela

Опширније

22:59

IzmjenaMijjenaju oba trenera. Nagelsman mijenja Rauma i Musijalu, umjesto njih Hendriks i Virc.

Kod Danske izlaze Kristensen, Eriksen i Hojlund, umjesto njih Damsgard, Brun Larsen i Vind.

Опширније

22:56

Žuti kartonŽuti za Anderesna.

Опширније

22:54

IzmjenaKonačno mijenja i danski selektor. Umjesto Dilejnija i Skov Olsena u igru su ušli Polsen i Norgard

Опширније

22:51

GolNjemačka je na pragu četvrtfinala. Heroj turnira Džamal Musijala je pogodio nakon duge akcije i dugog posjeda koju je Njemačka imala. Lopta se vratila do Nojera, pa do Šloteberka koji je lansirao mladog fudbalera Bajerna koji je bio neumoljiv. 2:0 za "elf"

Опширније

22:46

IzmjenaPrvi mijenja Nagelsman. U igru ulaze Džan i Fulkrug, izlaze Gundogan i Andrih

Опширније

22:37

ŠansaUmalo nakon datog gola da Haverc udvostruči prednost svog tima. Odličan prijem lopte, bijeg danskoj odbrani ali ne uspjeva 1 na 1 da savlada Šmajhela. Probao je da potkopa loptu, ali nije bio precizan

Опширније

22:36

GolKai Haverc je precizan sa 11 metara. Pogodio je stranu Šmajhel, ali je fudbaler Arsenala uputio jak šut i Njemačka vodi

Опширније

22:34

VARNevjerovatan ringišlil u Dortmundu, Nakon što je zatresao mrežu Njemaca i gol je poništen, Jaokim Andersen pravi grešku u svom šesnaestercu. Igrao je rukom fudbaler Palasa, i Oliver je nakon gledanja VAR sobe pokazao na bijelu tačku

Опширније

22:30

Poništen golDanci dolaze do gola. Eriksen je izveo loptu, Andersen se nakon svega najbolje snašao i pogodio mrežu, ali nakon VAR sobe gol je poništen jer je fudbaler Kristal Palasa bio u ofsajdu

Опширније

22:12

Počelo je drugo poluvrijeme.

Опширније

22:09

ŠansaNakon dominacije "elfa" umalo da na poluvremenu Danci odu sa prednošću. Dilejni je ukrao loptu, dao je za Hojlunda, ovaj za Eriksena koji je lansirao upravo Dilejnija u kontru. Fudbaler Sevilje je dao za Hojlunda, ali Noer je izašao na vrijeme

Опширније

22:05

Žuti kartonPožutio je selektor Danske Hojmlund zbog prigovora četvrtom sudiji.

Опширније

22:01

ŠansaNi 40-ak sekundi od nastavka nije prošlo, a Njemci ponovo dolaze do dvije velike prilike. Prvo je Raum pronašao Haverca koji je tukao glavom, ali brani Šmajhel. U nastavku akcije Šloteber je bio u prilici ali njegov udarac glavom prolazi tik pored stative

Опширније

22:00

Nakon 20-ak minuta pauze utakmica u Dortmundu je nastavljena.

Опширније

21:43

Nakon grmljavine uslijedila je prava oluja, provala oblaka, koju je pratio i grad.

Опширније

21:40

Pogledajte kako izgleda iznad Vestfalena

Опширније

21:36

Dok traje pauza jednan podatak. Toni Kros je stvorio četiri velike prilike za Njemačku u prvih 12 minuta. To je više nego kompletna ekipa Engleske do sada na turniru.

Опширније

21:31

Oliver je povukao ekipe sa terena zbog grmljavine u Dortmundu

Опширније

21:15

ŠansaNakon što je Njemačka stezala obruč oko danskog gola, prva prilika za "danski dinamit". Lijepo je išla akcija, došla je lopta do Melea, koji je probao ali preko gola Noera.

Опширније

21:09

ŠansaNova prilika za Njemačku i ponovo Šmajhel brani.  Rudiger je dao savršen pas, Haverc pokazao da je majstor čitanja odbrane, izbjegao je ofsajd fudbaler Arsenala i volejom iz teške pozicije šutirao. Iako nije izgledalo opasno, golman Danske je ramenom spasio gol.

Опширније

21:06

ŠansaProbao je Jozua Kimih šut sa 20-ak metara, Šmajhel je morao paradom da zaštiti svoj gol. Odličan start meča za Njemce

Опширније

21:00

Poništen golNjemačka je povela već nakon tri munuta. Šloteberk je nakon kornera pogodio mrežu Šmajhela, ali je on poništen zbog najvjerovatnije markacije golmana od strane Gundogana.

Опширније

20:59

Počela je utakmica u Dortmundu

Опширније

20:51

Još jedan podatak za Granita Džaku. Odigrao je svaki minut na ovom Euru za reprezentaicju Švajcarske. Izgubio je posjed svega jednom.

20:40

Švajcarska nije doživjela poraz na sedam vezanih utakmica na evropskim prvenstvima (kada se gleda 90 minuta). Tri pobjede, četiri remija, od kojih su u eliminacionoj fazi jedan dobili na penale, jedan izgubili. To je najduži niz za sada neke reprezentacije

Опширније

20:37

Pogledajte slavlje švajcarskih fudbalera sa svojim navijačima.

Switzerland players celebrating with fans
byu/siva-pc insoccer

Опширније

20:33

Manuel Noer će večeras  19 put nastupiti za reprezentaciju Njemačke na evropskim prvenstvima i tako će da postane rekorder "Elfa".

On se na meču sa Švajcarskom izjednačio sa prethodnim rekoredom Bastijanom Švajnštajgerom, nekadašnjim saigračem iz Bajern Minhena.

Опширније

20:31

Švajcarska je slavila poslije 31 godine u duelu sa Italijanima. Posljednji put su slavili u kvalifikacijama za Mundijal 1994 godine,  tada su pred domaćom publikom 1993. godine slavili sa 1:0.

Опширније

20:21

Kakav podatak za Granita Džaku. Kapiten Švajcarske je u pobjedi svog tima protiv Italije imao uspješna 94 od 98 dodavanja (fenomenalnih 95,9 odsto), od toga 36/37 (97,3 odsto uspješnosti) na trećini terena ispred gola Italije.

Опширније

20:20

Nagelsman je u prvih 11 ubacio Nika Šloteberka, štipera Dortmunda koji će mijenjati Džonatana Ta, koji propušta osminu finala zbog parnih kartona.

Kasper Hjumland nije mogao da računa na svog prezimenjaka, takođe zbog problema sa kartonima, a njegovo mjesto zauzeće iskusni Tomas Dilejni.

Опширније

20:17

Poznati su sastavi Njemačke i Danske

Опширније

19:55

KrajZavršen je meč u Berlinu, pobjeda Švajcarske protiv Italije 2:0 za plasman u četvrtfinale.

Опширније

19:52

IzmjenaŠtefen je ušao, izašao Abišer kod Švajcarske.

Опширније

19:51

Sudijska nadoknadaNadoknada u drugom poluvremenu dva minuta.

Опширније

19:47

IzmjenaJoš jedna promjena kod Italijana - ušao je Fratezi, izašao Fađoli.

Опширније

19:37

IzmjenaMijenja Jakin - ulaze Dua i Sjero, izašli su Ndoj i Embolo.

Опширније

19:36

IzmjenaNove promjene kod Italije - ulaze Kambijaso i Pelegrini, teren su napustili Darmian i Kristante.

Опширније

19:35

ŠansaVelika šansa za Skamaku u 74. minutu - proigrao ga je Zakanji, napadač Atalante pogodio stativu sa pet metara.

Опширније

19:32

IzmjenaDvije promjene u reprezentaciji Švajcarske - ulaze Stergiu i Zuber, izašli su Vargas i Rider.

Опширније

19:28

Italija ima više loptu u nogama u drugom poluvremenu, ali za sada ne uspijeva da ozbiljnije zaprijeti.

Опширније

19:24

IzmjenaNova izmjena Spaletija, izašao je Barela, ušao Retegi.

Опширније

19:17

Žuti kartonNovi karton, dobio ga je Manćini.

Опширније

19:11

ŠansaUmalo autogol Švajcarske - Šer je intervenisao glavom i umalo loptu poslao u svoju mrežu, pogodio je stativu, dosta sreće za golmana Zomera.

Опширније

19:08

IzmjenaOdmah na startu izmjena u selekciji Italije, Zakanji je zamijenio El Šaravija.

Опширније

19:07

GolPrvi napad u drugom poluvremenu, novi gol Švajcarske, prelijepo pogodak je postigao Vargas za 2:0 u 46. minutu.

Опширније

19:06

KrajPočelo je drugo poluvrijeme u Berlinu.

Опширније

18:49

KrajZavršeno je prvo poluvrijeme - vodi Švajcarska protiv Italije 1:0.

Опширније

18:48

ŠansaMogli su Švajcarci do 2:0 u finišu poluvremena, zaprijetio je Rider iz slobodnog udarca, intervenisao je Donaruma, lopta zakačila i stativu.

Опширније

18:47

Sudijska nadoknadaNadoknada u prvom poluvremenu tri minuta.

Опширније

18:46

Žuti kartonŽuti karton za El Šaravija.

Опширније

18:38

GolVodi Švajcarska od 37. minuta - prelijepa akcija i na kraju gol za Frojlera za 1:0.

Опширније

18:36

Žuti kartonPrvi žuti karton na meču, dobio ga je Barela u 35. minutu.

Опширније

18:33

Oprobao je udarac Rodrigez sa preko dvadeset metara, lopta preko gola Donarume.

Опширније

18:27

ŠansaUzvartila je Italija već u sljedećem napadu, Kijeza je nanizao tri igrača Švajcarske, izborio se za poziciji, ali je izblokiran prilikom šuta - korner za Italiju.

Опширније

18:26

ŠansaPrva velika prilika na meču, Embolo se našao oči u oči sa Donarumom, pucao reklo bi se previše po sredini gola, odbranio je to golman Italije.

Опширније

18:21

Velika šansa za Italijane, Fađoli je izveo slobodan udarac, organizovana akcija za Di Lorenca, koji nije zahvatio loptu. Siguran je Zomer.

Опширније

18:17

Prvi korner za Italiju u 16. minutu, Fađoli je pokušao da ubaci loptu u šesnaesterac, ali je izblokiran.

Опширније

18:15

Sudija Marčinjak dozvoljava nešto jaču igru na startu duela.

Опширније

18:10

Pokušali su Italijani preko El Šaravija koji se nije najbolje snašao u šesnasetercu, odbrana mu je oduzela loptu i otklonila opasnost.

Опширније

18:05

Vargas je centirao u 4. minutu - Bastoni reagovao i izbacio loptu u korner. Bolji početak Švajcarske.