N. N. - N.R.

06. 10. 2024. 20:52 >> 21:17

1. CFL

Budućnost slavila u derbiju, pobjede Petrovca i Mornara

U derbiju 11. kola domaćeg fudbalskog šampionata Budućnost je slavila u Nikšiću protiv Sutjeske 1:0 - gol odluke postigao je Gašević.

Igrao se 38. minut kada je igrač Budućnosti natrčao na odbijenu loptu i zatresao mrežu Sutjeske, na putu do gola lopta je zakačila nekog od igrača domaćeg tima.

Golman Sutjeske, Vladan Giljen odigrao je 400. meč u dresu tima iz Nikšića.

Petrovac je kao gost na Starom Aerodromu slavio protiv Otranta 1:0, trijumf je donio Dejan Boljević koji se odlično snašao u šesnaestercu u 71. minutu.

U premijernom meču ove rudne Arsenal i Dečić su odigrali bez golova u Tivtu. Tuzani u trećem meču u nizu nisu postigli gol.

Jedinstvo je nastavilo pobjednički niz, treći trijumf zaredom i to protiv Bokelja u Kotoru 2:1 - golove za tim iz Bijelog Polja postigli su Juković u 9. i Bošnjak u 42. minutu.

Drugi trijumf u nizu zabilježio je Mornar koji je na svom terenu pobijedio Jezero 2:0 - pogađali su Zorić i Đorđević nakon odličnih kornera Vukovića.

11. KOLO

Arsenal - Dečić 0:0

Bokelj - Jedinstvo 1:2 (Čavor 64 - Juković 9, Bošnjak 42)

Otrant - Petrovac 0:1 (Boljević 71)

Mornar - Jezero 2:0 (Zorić 12, Đorđević 21)

Sutjeska - Budućnost 0:1 (Gašević 38)

LIVE BLOG

20:54

KrajZavršen je derbi u Nikšiću, pobjeda Budućnosti protiv Sutjeske 1:0.

Опширније

20:08

KrajNastavljen je duel u Nikšiću.

Опширније

19:52

KrajZavršeno je prvo poluvrijeme u Nikšiću, Budućnost vodi 1:0.

Опширније

19:51

KrajGotovo je i u Baru, siguran trijumf Mornara protiv Jezera 2:0.

Опширније

19:50

KrajZavršen je duel na Starom Aerodromu, Petrovac je pobijedio Otrant 1:0.

Опширније

19:44

GolVodi Budućnost u derbiju 1:0, pogodio je Gašević u 38. minutu - natrčao je na odbijenu loptu i zatresao mrežu Sutjeske, na putu do gola lopta je zakačila nekog od igrača domaćeg tima.

Опширније

19:27

GolPetrovac vodi na Starom Aerodromu, odlično se snašao Dejan Boljević u šesnaestercu i doveo goste u vođstvo u 71. minutu.

Опширније

19:04

KrajPočeo je i najveći crnogorski derbi, Sutjeska je domaćin ekipi Budućnosti u Nikšiću.

Опширније

19:01

KrajNastavljeni su mečevi koji su počeli u 18 sati, Otrant - Petrovac i Mornar - Jezero.

Опширније

18:47

KrajZavršen je prvi dio igre i u Baru, Mornar vodi 2:0 protiv Jedinstva.

Опширније

18:46

KrajBez golova u duelu Otranta i Petrovca nakon prvog poluvremena.

Опширније

18:25

GolMornar ima 2:0 protiv Jezera, opet je Vuković odlično izveo korner, dobar u skoku Boban Đorđević u 21. minutu.

Опширније

18:14

GolMornar je poveo protiv Jezera 1:0 u 12. minutu, pogodio je Darko Zorić nakon kornera.

Опширније

18:06

KrajPočela su još dva meča 11. kola, Otrant - Petrovac i Mornar - Jezero.

Опширније

17:51

KrajZavršena je utakmica u Kotoru, Jedinstvo je bilo bolje od Bokelja 2:1.

Опширније

17:21

GolSmanjio je Bokelj na 2:1 - gol je postigao Čavor u 64. minutu.

Опширније

17:02

KrajNastavljena je igra u Kotoru.

Опширније

16:50

KrajZavršen je prvi duel ove runde, golova nije bilo u Tivtu, Arsenal - Dečić 0:0.

Опширније

16:48

KrajZavršen je prvo poluvrijeme u Kotoru, Bokelj - Jedinstvo 0:2.

Опширније

16:44

GolPrelijep gol Armina Bošnjaka u 42. minutu - Jedinstvo vodi 2:0 u Kotoru.

Опширније

16:10

GolPovelo je Jedinstvo u Kotoru protiv Bokelja 1:0, strijelac je bio Juković u 9. minutu.

Опширније

16:01

KrajPočelo je drugo poluvrijeme u Tivtu, a i drugi meč ove runde koji se igra u Kotoru između Bokelja i Jedinstva.

Опширније

15:46

KrajZavršeno je prvo poluvrijeme u Tivtu, bez golova u okršaju Arsenala i Dečića.

Опширније

15:21

Najbolju šansu u dosadašnjem toku meča imao je vezista Arsenala Abdulahi, koji je odlično izveo slobodan udarac, ali je Nikić izvadio loptu iz samog ćoška.

Опширније

14:49

Dečić na otvaranju 11. kola gostuje ekipi koja ga je "zadužila" u prvom dijelu sezone, Arsenalu, jer je od Tivćana izgubio 3:1.

Tuzani su prošle sezone, kada su osvojili prvu titulu u klupskoj istoriji, tri puta bili bolji od Arsenala, a jednom su izgubili.