С.В. [ Mina ]

06. 11. 2022. 18:57 >> 20:56

JEDINSTVO U SERIJI

Budućnost sigurna, preokret Sutjeske, minimalac Petrovca

Fudbaleri vodeće Budućnosti ostvarili su pobjedu u 15. kolu Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige.

Budućnost je u Podgorici pobijedila tivatski Arsenal 2:0 i osmim trijumfom zadržala čelo tabele i ujedno trijumfom častila svoje najvatranije navijače "varvare" koji su danas proslavili 35. rođendan.

Lider šampionata slavio je golovima Marka Bakića u sudijskoj andoknadi prvog poluvremena iz jedanaestera i Arijela Lusera u 50. minutu.

Fudbaleri Sutjeske slavili su u derbiju protiv Dečića 2:1 i zadržali priključak za vodećom ekipom Budućnosti.

Sutjeska je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladala Dečić 2:1.

Domaćin je poveo golom Marka Tućija u 18. minutu.

Izjednačio je Dušan Vuković u 29, a pobjedu gostima donio je Oujidi Sahli u 86. minutu.

Fudbaleri Jedinstva France pobijedili su ranije danas u Danilovgradu ekipu Iskre 3:1.

Jedinstvo, koje je upisalo peti trijumf, povelo je 2:0 golovima Žarka Koraća u 3. i Orhana Hajrovića u 13. minutu.

Smanjio je Mihailo Perović iz jedanaesterca u 48, a konačan rezultat postavio je Alija Krnić u drugom minutu sudijske nadoknade.

Pobjedu su ostvarili i fudbaleri Petrovca, koji su u Pljevljima pobijedili Rudar 1:0.

Odlučujući pogodak, za šesti trijumf ove sezone, postigao je Augusto Korea u 73. minutu iz jedanaesterca.

Mornar je u Baru slavio protiv Jezera 1:0, a do trećeg trijumfa došao je golom Anđelka Jovanovića u petom minutu.

Budućnost je, nakon 15. kola, vodeća na tabeli sa 28 bodova.

Sutjeska i druga sa 27, dok su Dečić i Petrovac osvojili po 24 boda.

Na petom mjestu je Arsenal sa 23 boda.

TROFEJ RADIJA CRNE GORE: Mendi i dalje na čelu tabele

Napadač Petrovca Mamadu Mendi sa sedam postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi strijelaca Meridianbet Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Po šest pogodaka, nakon 15 odigranih kola, imaju igrač Dečića Stefan Denković, Tajron Konrad iz Sutjeske i Rodrigo Faust iz Petrovca.

Po gol manje postigli su Fatos Bećiraj iz Dečića, Armin Bošnjak iz Jezera, Hulian Montenegro iz Arsenala, Stefan Milošević iz Budućnosti, napadač Rudara Danin Talović i Žarko Korać iz Jedinstva.

Strijelci po četiri gola su igrač Budućnosti Zoran Petrović, igrači Arsenala Boris Došljak i Jovan Dašić.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih osam golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović, Marko Ćetković i Božo Marković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović, napadač Zete Nikola Krstović i Adnan Bašić iz Petrovca.