L.V.

18. 06. 2022. 17:38   >>  17:36

EHF LŠ

Vujović i Kjelce u finalu Lige šampiona

Poljski rukometni klub Vive Kjelce prvi je finalista EHF Lige šampiona nakon što su u uzbudljivom finalu savladali ekipu Vesprem Telekoma sa 37:35.

Dres poljske ekipe nosi i naš reprezentativac Branko Vujović koji je pobjedi poljske ekipe doprinio sa dva gola.

Stameni Nikšićanin koji će od iduće sezone nositi dres TSV Hanovera, dijeli poziciju i minutažu sa Aleksom Dušebajevom, koji je kapitem Kjelcea, a čiji otac, legendarni Talant je i trener poljske ekipe.

Nakon prvog poluvremena Vesprem je imao prednost od dva gola, ali je Kjelce uspjelo da u prvih sedam minuta drugog poluvremena uspio da preokrene rezultat.

Briljirao je u tim trenucima njemački golman Andreas Vulf.

U napadu je briljialo desno krilo Arkadiuš Morito koji je bio najbolji strijelac sa osam postignutih golova.

Kod mađarske ekipe istakao se lijevi bek danske reprezentacije Rasmus Lauge koji je takođe meč završio sa 8 pogodaka.

Ovo je prvo finale Kjelcea od 2016. godine kada su i osvojili Ligu šampiona.

U finalu čekaju boljeg iz duela Barselona-Kil.