S.V.

24. 10. 2024. 23:15 >> 23:16

LIGA KONFERENCIJA

Čelsi rutinski, "poker" Fiorentine, kiks Betisa, istorijska pobjeda Borca

Čelsi je upisao i drugi rutinski trijumf u Ligi konferencija, nakon što je večeras bio ubjedljiv protiv Panatinaikosa u Atini 4:1.

"Plavci" su poveli u 22. minutu golom Žoao Feliksa, da bi u nastavku još tri puta tresli mrežu rivala.

Mudrik je u 49. minutu povisio na 2:0, da bi šest minuta kasnije svojim drugim golom Feliks otklonio sve dileme.

Već u 59. minutu bilo je 4:0, jer je siguran sa bijele tačke bio Nkunku.

Čast Panatinaikosa spasio je Pelistri.

Veoma uzbudljivo bilo je i na meču Sent Galena i Fiorentine, a nakon goleade slavili su Italijani sa 4:2.

Mambimbi je u 23. minutu pogodio za vođstvo domaćih, da bi "viola" na startu nastavka preokrenula u režiji Martinesa Kvarte i Ikonea.

Gortler je u 62. minutu vratio stvari na početak, ali je posljednju riječ imala Fiorentina.

Ikone i Gosens su se pobrinuli da bodovi odu za Firencu.

Istorijsku prvu pobjedu u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja upisao je banjalučki Borac.

On je na gostujućem terenu u Nikoziji pobijedio Apoel 1:0, golom Stefana Savića u 63. minutu.

Crnogorski reprezentativac Marko Vukčević na terenu je bio do 58. minuta.

Betis je igrao samo 1:1 protiv Kopenhagena u Sevilji 1:1. Vodili su domaći pogotkom Ezazluija, bod Skandinavcima obezbijedio je Diks, golom u finišu.

Prvu pobjedu u grupnoj fazi evropskih takmičenja ostvario je i velški TNS, koji je savladao Astanu na svom terenu 2:0.

Omonija, za koju igraju Stevan Jovetić (koji nema pravo nastupa u Evropi) i Novica Eraković, pala je u Škotskoj. Kiprani su pretrpjeli poraz od Hartsa 2:0.

Eraković je bio na terenu svih 90 minuta.

U preostalim mečevima, Gent je na svom terenu pobijedio Molde 2:1, Celje je kao domaćin deklasirao Bašakšehir 5:1, dok je Vitorija Gimaraeč na gostujućem terenu pobijedila Đurgarden 2:1.