S.V.

23. 10. 2024. 19:51 >> 20:37

KVALIFIKACIJE ZA LŠ

Gol u nadoknadi pokvario utisak: Omladinci Budućnosti poraženi od Trabzona

Omladinci Budućnosti poraženi su do Trabzona u gostima 3:1, u meču 2. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona

Domaćin u prvom dijelu nije iskoristio penal, koji je skrivio Mugoša u sedmom minutu. Ilinčić je pročitao udarac Jildirima sa "bijele" tačke. Do kraja prvog poluvremena, Trabzon je imao i stativu, nakon udarca Jidiza u 18. minutu.

Naš tim je poveo u 54. minutu, strijelac je bio Vukanić, na asistenciju Martinovića. Međutim, Podgoričani su pali nakon toga, što je Trabzon znao da iskoristi.

Trabzon je međutim, uzvratio samo dva minuta kasnije, kada je pogodio Čakiroglu.

Jidirim se u 76. minutu iskupio za promašeni jedanaesterac, donio je preokret. Konačnih 3:1 postavo je Terzi praktično u posljednjim trenucima meča.

Treba reći da se u 80. minutu povrijedio Vukanić i morao je da izađe iz igre. Zamijenio ga je Novaković.

Revanš se igra za dvije sedmice na stadionu pod Goricom.