L.V.

02. 07. 2024. 21:19 >> 23:00

LIVE BLOG

KRAJ: Turski heroj Demiral zakazao duel sa Gakpovom Holandijom

Na redu su dva posljednja meča osmine finala 17. Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Program na Javnom servisu počinje od 17 časova specijalnom emicijom "Euroforija" na TVCG 2, a od 18 u Minhenu igraju Rumunija i Holandija, koje su u nokaut fazu stigle sa istim brojem bodova, ali sa potpuno različitih pozicija - "balkanski trikolori" kao pobjednici grupe E, "lale" kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije.

Od 20 časova na TVCG 1 je nastavak "Euroforije", dok u 21 počinje prenos duela Austrije i Turske iz Lajpciga.

LIVE BLOG

22:58

KrajTurska slavi Demirala i Gunoka i ide na megdan Holandiji

Опширније

22:48

ŠansaŠra je odbranio Gunok, panterska inrervencija turksog golmana u 93. minutu. Baumgartner je pobjegao odbrani sa četiri metra je šutirao, ali intervencija golmana Turske vrijedna četvrtfinala

22:27

IzmjenaVadi Montela oba tinejdžera, I Guler i Jildiz napuštaju teren umjesto njih Akturkoglu i Jokuslu

Опширније

22:23

GolGregorič vraća nadu Austrijancima. Izgleda da su prekidi ključni faktor ovog duela. Nakon kornera Zabicera Poš je proslijedio loptu, a rezervista Gregorič je zakucao u gol Turske. Austrijanci imaju još 25 minuta da se totalno vrate u meč.

Опширније

22:22

IzmjenaVeber i Grilič ulaze, Linhar i Laimer izlaze.

Опширније

22:17

GolDemiral ponovo pogađa, Turska vodi 2:0!!!!  Kao i u prvom poluvremenu, ponovo centaršut na prvu stativu, štoper Turske između dva Austrijanca najviši u skoku i sada je Turska već ozbiljno blizu toga da izbaci Austrijance

22:04

ŠansaŠta nije iskoristio Marko Arnautović. Iskusni napadač Intera je dobio sjajan pas od Poša, u prostor ali nije dobro reagovao. Od svega udarac sa strane za Austrijance.

Опширније

21:53

Izmjena Mijenja Rangnik već na poluvremenu. Umjesto Šmita i Mvenea u igru su ušli Gregorič i Pras

Опширније

21:47

KrajKraj prvog poluvremena, golom Demirala Turska vodi 1:0.

Опширније

21:46

Sudijska nadoknadaSvega jedan minut nadoknade

Опширније

21:39

Nakon početnog poleta obije ekipe, opao je tempo u Lajpcigu. Većina borbe na sredini terena, bez prilika na obije strane

Опширније

21:24

ŠansaNova šansa za Tursku nakon kornera i ponovo Demiral najopansiji nakon prekida. Nakon odličnog kornera Gulera, defanzivac Turaka je ramenom zakačio loptu koja je pošla preko prečke

Опширније

21:10

Gol Demirala u 57. sekundi je drugi najbrži u istoriji evropskih prvenstava. Prvi je i dalje pogodak Albanca Nedima Bajramija koji je na ovom prvnestvu pogodio mrežu Italije u 23. sekundi. Pogodak koji je večeras postigao defanzivac Turske je najbrži ikada u nokaut fazi

Опширније

21:07

ŠansaUmalo da Austrijanci po receptu Turaka vrade meč u egal. Nakon kornera Poš je prebacio loptu ali Baumgartner nije stigao da reaguje na gol liniji praktično. Zasmetao mu je i strijelac Demiral.

Опширније

21:02

GolKakav šok za Austrijance, Turci vode u drugom minutu pogotkom Meriha Demirela. Defanzivac Turske se najbolje snašao nakon kornera, i pravom "fliperu" austrijske odbrane.

Fudbaler Al Ahlija je bio na pravom mjestu i zakucao je loptu u mrežu Austrije.

Опширније

20:59

Jedan podatak iz prethodnog meča. Fudbaler Milana Tijani Reijnders je imao 69 od 72 uspješna dodovanja. To je procenat od 96 odsto

Опширније

20:56

Budućnost Turske je svijetla. Sa Aldom Gulerom i Kenanom Jildizom u startnih 11 Turska je prva od Mađarske 1964. godine koja u nokaut fazi počinje meč sa dva igrača mlađim od 19 godina

Опширније

20:40

Poznati sastavi obije ekipe

Опширније

19:55

Kraj Kraj duela na Alijanc areni. Pobjeda Holandije 3:0.

Опширније

19:50

GolKada je izgledalo da je sve gotovo, sjevnula je kontra Holandije i Malen je postigao svoj drugi gol na meču.

Опширније

19:48

Sudijska nadoknadaIgra se još četiri minuta

Опширније

19:41

GolHolandija je jednom nogom u četrvrtfinalu nakon što je Malen duplirao prednost.

Iz auta Depaj je uspio da doda loptu do Gakpa, a fudbler Liverpula je pokazao zavidnu koordinaciju i percepciju, zadržao je loptu u terenu i uposlio Malena kojem nije bilo teško da da prvi gol na turniru.

Опширније

19:38

ŠansaUmalo Holandija uz malo sreće da dođe do 2:0. Probio je Depaj probao je šut, lopta se odbila od jednog rumunskog fudbalera, pogodila Simonsa i prošla pored stative.

Опширније

19:35

Žuti kartonŽuti karton za Denzela Damfrisa

Опширније

19:33

ŠansaU prilici za "Oranje" našao se i Ferman. Svega nekoliko minuta po ulasku u igru dobio je loptu u petercu rivala, ali je šutirao pored dalje stative.

Опширније

19:31

IzmjenaMijenja i Jordanesku. Umjesto Hađija, Draguša i Marina na terenu su Alibek, Mihaila, i Ćikaldau

Опширније

19:30

IzmjenaIzmjena u Holandija izašli su Ake i Šauten,  a na terenu su Van de Ven i Ferman.

Опширније

19:29

ŠansaNastavlja se dominacija Holandije. Probao je je Memfis Depaj iz slobodnog udaraca, po zemljui,  ali lopta je prošla pored stative.

Опширније

19:26

Žuti kartonPrvi žuti karton na meču. Dobio ga jez Marijusa Marina

Опширније

19:23

Poništen golPogodio je Gakpo nakon centaršuta sa desne strane. Međutim prije njegovog šuta, loptu je dotakao Malen, a u tom trenutku napadač Liverpula je bio u nedozvoljenoj poziciji. Sudija Cvajer je nakon reakcije VAR sobe poništio gol.

Опширније

19:18

ŠansaGakpo je osvojio loptu na 20-ak metara od svog gola, iznio je do protivničkog šesnaesterca pored nekoliko Rumuna, i opasno šutirao, međutim odbranio je Vica.

Опширније

19:14

ŠansaNakon kornera najviši u skoku je Virdžil Van Dajk, Kapiten Liverpula je pogodio stativu.

Опширније

19:05

ŠansaU nastavku prvi prijete Holanđani. Damfris centrirao sa desne strane, loptu je promašio Malen, potom je probao i Depaj, ali je izblokiran u petercu. Sjajan start Racijua.

Опширније

18:49

IzmjenaPrvi mijenja Kuman.  Bergvajna je zamijenio Malen.

Опширније

18:46

Sudijska nadoknadaIgraće se još 3 minuta

Опширније

18:46

ŠansaDamfris je osvojio loptu na ivici gol aut linije, uposlio slobodnog Ćavija Simonsa, koji je u želji da se namjesti na jaču desnu nogu, propustio veliku priliku da udvostriči prednost prije poluvremena.

Опширније

18:42

ŠansaKakva majstorija Simonsa. Probao je mladi fudbaler rabonom da nađe saigrača

Опширније

18:29

ŠansaNova prilika za Holandiju. Damfris je probio po desnoj strani, dao odličan pas ka Depaju, ali je Radu Dragušin uklizao pravovremeno i izbacio loptu u korner. Riskantna ali odlična intervencija štopera Totenhema.

Опширније

18:25

ŠansaNova prilika za Holandiju. Nakon kornera Memfisa Depaja, Stefan de Fraj je bio najviši u skoku, ali je lopta prošla pored stative.

Опширније

18:20

GolVodi Holandija!!! Ponovo Kodi Gakpo. Fudbaler Liverpula je sa svoje omiljene pozicije, lijevog krila uspio da se izbori za dobru poziciju i savlada Florina Nicu.

To je njegov treći gol na turniru, i postao je tako šesti fudbaler u istoriji Holandije kojem je to pošlo za rukom.

Опширније

18:06

ŠansaPrva velika prilika za Rumuniju. Man je dobio loptu na desnoj strani, probio je ka centralnoj poziciji i sa nekih 16 metara šutirao. Srećom po Holandiju, šut fudbalera Holandije je prošao preko prečke.

Опширније

18:05

Probao je Simons sa udaljenosti, ali Nica je bio dobro postavljen.

Опширније

17:56

Rumuni krenuli od starta sa visokim presingom na posljednju liniju odbrane Holandije.

Опширније

17:52

Memfis Depaj je ime koje se često pominje među navijačima kao fudbaler koji ne bi trebalo da bude u startnih 11.

Igrač koji je trenutno bez kluba je drgui fudbaler prvenstva sa najviše presinga na protivničkoj trećini.

Imao je 108 presinga na zadnju liniju, i samo je danski fudbaler Rasmus Hojlund imao više 129.

Primjera radi drugi Holanđanin nakon Depaja je Gakpo sa 42 presinga.

Опширније

17:45

Kodi Gakkpo je najbolji strijelac do sada za Holandiju sa dva pogotka.

On bi tako mogao da postane šesti fudblaer sa tri ili više golova za Holandiju na evropskim prvenstvima.

Prije njega to je uspjelo Marku Van Bastenu (pet pogodaka 1988.), Denisu Berkampu (tri gola 1992.), Patriku Klajvertu (pet 2000.), Rud Van Nistelroj (četiri 2004.) i Žoržinjo Vanjaldum (tri na Euru 2020.)

Опширније

17:42

Interesantan podatak je da je Rumunija nakon Gruzije ekipa koja je dozvolila najviše šuteva protivnika u grupnoj fazi. Rumuni su dozvolili 46, Gruzini 71.

Опширније

17:40

Sjajna atmosfera na Alijanc areni među holandskim navijačima.

Опширније

17:08

Ovo će biti 14. duel Holandije i Rumunije. "Oranje" je slavilo u devet mečeva, tri puta je bilo neriješeno, a "karpatski trikolori" su slavili sve jednom.