- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Politika
29. 12. 2023.
13:50 >> 13:56
Čitaj mi:
GORČEVIĆ SAOPŠTILA
Predrag Zenović imenovan za glavnog pregovarača
Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević saopštila je danas da je Vlada Crne Gore za glavnog pregovarača imenovala Predraga Zenovića i poručila da je po pitanju pregovora brz tempo.
"Očekuje nas veliki broj reformi i strategija. Sve što bude do Vlade završavaćemo u rekordnom roku”, saopštila je Gorčević na konferenciji za medije nakon sjednice Vlade.
Ministarka je istakla da vjeruje da će reforme završavati u prvih pola godine, te da je nezahvalno licitirati sa datumima.
"Pritisnuli smo dugme da pokrenemo proces. Poglavlja 23 i 24 prva su kočinca, dvije trećine privremenih mjerlia su završena i zbog toga smo zahvalni na dijalogu između vlade i parlamenta", kazala je Gorčević.
Navela je da vjeruje i da će pitanje VDT završiti početkom godine u skladu sa procedurama.
Ministar javne uprave Maraš Dukaj saopštio je da je Vlada Crne Gore na današnjoj sjednici utvrdila predlog zakona o izmjenama i dopuni Zakona o slobodnom pristupu informacijama. Time se, kako je saopštio, podupire građanska participacija.
"Omogućićemo da građani budu informisani o svemu što državna uprava radi. Podsjetiću da je ovaj zakon dva puta povučen iz skupštinske procedure. Nadam se da će nova skupština većina što prije usvojiti ovaj zakon", rekao je Dukaj.
Коментари0
Остави коментар