- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Region
28. 03. 2025.
22:17 >> 22:25
Apelacioni sud u Nišu ukinuo rješenje o potvrđivanju optužnice za ubistvo Danke Ilić
Apelacioni sud u Nišu ukinuo je rješenje o potvrđivanju optužnice protiv D.D. i S.J. osumnjičenih za ubistvo dvogodišnje djevojčice Danke Ilić, a Višem sudu u Zaječaru naloženo je ponovno odlučivanje, objavljeno je danas na sajtu Apelacionog suda.
Apelacioni sud donio je rješenje 25. marta kojim se uvažavaju žalbe D.D. i S.J, kao i R.D. i ukida rješenje Višeg suda u Zaječaru, pa se predmet upućuje prvostepenom sudu na ponovno odlučivanje i to veću u potpuno izmijenjenom sastavu.
Optužnicom se S. J. i D. D. terete za krivično djelo teško ubistvo u saozvršilaštvu, sa predloženom kaznom doživotnog zatvora, dok je R. D. optužen za krivična djela pomoć učiniocu poslije izvršenog krivičnog djela i neprijavljivanje krivičnog djela i učinioca. Prema navodima iz optužnice D. D. i S. J. se terete da su 26. marta 2024. godine u Banjskom polju kod Bora najpre automobilom JKP „Vodovod“, gdje su bili zaposleni, udarili dvogodišnju djevojčicu Danku Ilić i zatim je stavili u vozilo.
Oni su, kako se sumnja, njeno tijelo bacili na deponiju, odakle su ga kasnije premjestili, ali tijelo djevojčice još nije pronađeno.
„Po nalaženju suda drugog stepena, pobijano rješenje, bez obzira na ‘obimnost’ je bez razloga o kvantitativnoj ocjeni pribavljenih dokaza optužbe, ali i odbrana okrivljenih, posebno ako nijesu navedeni konkretni dokazi iz kojih prozilazi opravdana sumnja da su saokrivljeni S.J.i D.D. dogovorno preduzeli radnju lišenja života djeteta od dvije godine, pri činjenici da nema očevidaca događaja, kao ni materijalnih dokaza da je do usmrćenja došlo i na koji način“, navodi se u obrazloženju Apelacionog suda.
U obrazloženju se dodaje da nema dokaza o kontaktu vozila sa tijelom djeteta, nema bioloških tragova, tijelo djevojčice nije nađeno, tj. za sada „ne postoje dokazi da je smrtna posljedica nastupila“.
Коментари0
Остави коментар