- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Politika
11. 02. 2021.
22:05 >> 22:05
RTV NIKŠIĆ
Praćenje kampanje u Nikšiću potpuno u skladu sa zakonom
Radio Televizija Nikšić usvojila je 11. januara 2021. godine Pravila o praćenju predizborne kampanje za predstojeće lokalne izbore u Nikšiću, a ta pravila su u potpunosti u skladu sa zakonskim odredbama i drugim aktima koji regulišu ovu oblast, ističu u ovoj medijskoj kući.
Kako ističu u reagovanju na kritike Građanskog pokreta URA, pravilima je jasno definisano da učesnici lokalnih izbora imaju pravo podjednake zastupljenosti u predizbornoj kampanji u programu RTV Nikšić. To je bio slučaj i uoči parlamentarnih izbora 2020. godine, kada ni jedan prigovor nije stigao na njihovu adresu.
"Umjesto toga, upravo iz vaše koalicije dobili smo poruku zahvalnosti za objektivnost i kako vi to kažete 'izostanak cenzure'. Studijske emisije – sučeljavanje kandidata RTV Nikšić nije u mogućnosti da organizuje, kao što je bio slučaj i ranije, zbog ograničenih tehničkih i prostornih kapaciteta u studiju Televizije Nikšić. Razlog više je trenutna epidemiološka situacija i nemogućnost potpunog poštovanja mjera koje je donijela Vlada čiji konstituent je i koalicija Crno na bijelo. Smatramo da bi organizovanje sučeljavanja bio veliki rizik kako po učesnike, tako i po zaposlene. Umjesto debata učesnici su dobili dodatni prostor za predstavljanje", navodi se u reagovanju.
Uputili su koaliciju Crno na bijelo na uvaženu prof. Nadu Tomović koja je na njihovoj odborničkoj listi, a koja je kao član Savjeta RTNK glasala za ova pravila, da ih uputi ko predlaže, a ko usvaja pravila, kao i druga akta u ovoj kući.
"Sigurni smo da će kada dobiju to obrazloženje imati makar malo profesionalne odgovornosti i uputiti izvinjenje ovoj medijskoj kući, prema kojoj iz godine u godinu bez argumenata populistički nastupaju. Teško da onaj ko bi da porobi, može da sudi o nečijoj slobodi. Uvažena gospodo, tačno je da trošimo novac svih građana, ali i vi trošite novac građana, pa bi bilo lijepo da ih ne obmanjujete. Ovaj urednički tim preuzeo je ovu kuću sa dubokim finansijskim i drugim problemima. Danas se nećemo nikome izvinjavati što imamo rezultate, što smo je od gubitnika doveli do jedne uspješne firme. Evo da vam se pohvalimo 2020. godinu završili smo sa pozitivnim bilansom, odnosno najboljim rezultatom u posljednjih 10 godina. Ne znamo da li u Sjevernoj Koreji ima takvih medija, ali smo sigurni da se ni jedan lokalni medij u Crnoj Gori može pohvaliti sa tim rezultatima", ističu u RTNK.
Kako su poručili, ovaj medij radi u interesu građana Nikšića, pa će i URA-i svim učesnicima kampanje biti na usluzi u skladu sa zakonskim obavezama.
"Obezbijeđićemo dovoljno prostora da upoznate građane šta im nudite, obećavate i jedni drugima zamjerate. A kao još jedan gest naše kuće, otvoren je poziv za intervju sa
vašim liderom, odnosno potpredsjednikom Vlade Crne Gore Dritanom Abazovićem", poručili su u RT Nikšić.
Коментари0
Остави коментар