- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Novosti dana
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Društvo
13. 01. 2017.
08:35 >> 08:11
TOKOM 2016. GODINE
Žrtve mobinga tri muškarca i žena
Tokom 2016. godine Inspekciji rada prijavljena su četiri slučaja mobinga u kojima su žrtve bile jedna žena i tri muškarca.
Inspekcija rada primila je tokom 2016. godine četiri prijave za mobing, tri iz Podgorice i jednu iz Bijelog Polja, u kojima su, prema riječima glavne inspektorke rada, Angeline Međedović, žrtve bile jedna žena i tri muškarca.
To je, kako je rekla, upola manje nego u 2015. godini kada je bilo osam prijava mobinga u kojima su u tri slučaja žrtve bili muškarci, a u pet žene.
"Od ukupno 1.814 podnijetih inicijativa Inspekciji rada u 2015. godini, osam se odnosilo na mobing, tri muškarca i pet žena. S obzirom da se radilo o žalbi na mobing, ali bez ugroženog ili uskraćenog konkretnog prava iz rada i po osnovu rada, podnosioci inicijativa su upućivani prvenstveno na zaštitu kod poslodavca, a potom na sudsku zaštitu ili zaštitu pred Agencijom za mirno rješavanje radnih sporova, kao i na Zaštitnika ljudskih prava i sloboda", rekla je Međedović za Dnevne novine.
Moberi su, ističe, i muškarci i žene.
"Mober može biti poslodavac u odnosu na zaposlenog (vertikalni mobing), zaposleni prema drugom/ im zaposlenim (horizontalni mobing), ili treće lice sa kojim zaposleni ili poslodavac dolazi u kontakt prilikom obavljanja poslova na radnom mjestu", precizirala je Međedović.
Коментари0
Остави коментар