- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Društvo
20. 02. 2016.
13:52 >> 13:37
37
MINISTARSTVO PROSVJETE
Učiteljica da poradi na pravopisu
Učiteljica OŠ "Pavle Rovinski", koja je napravila pravopisne greške u svesci učenika, trebalo bi u narednom periodu da se maksimalno angažuje i odgovorno radi na otkalanjanju uočenih nedostataka u cilju unapređenja kvaliteta nastave, saopšteno je iz Ministarstva prosvjete.
Naime, resor Predraga Boškovića, nakon objava fotografija sa pravopisnim greškama na Fejsbuk stranici, formirao je Tim nadzornika Zavoda za školstvo, koji je sproveo vanredni nadzor.
"Tim nadzornika je uvidom u sveske učenika utvrdio da učiteljica u svom pisanom izrazu nedosljedno primjenjuje pravopisna, odnosno jezička pravila i ovim povodom dao preporuke. Rezultati vanrednog nadzora ukazuju da se kvalitet nastave u predmetnom odjeljenju procjenjuje od nivoa zadovoljava do nivoa uglavnom zadovoljava. Obaveza uprave Škole koja odlučuje o pravima i obavezama zaposlenog je da sprovede preporuke Tima, posebno u dijelu izrade ličnog plana profesionalnog razvoja i obuka iz oblasti jezičkih kompetencija učiteljice. Takođe, očekuje se da će učiteljica u narednom periodu maksimalno angažovati i odgovorno raditi na otklanjanju uočenih nedostataka u cilju unapređenja kvaliteta nastave", saopšteno je iz Ministarstva prosvjete.
Ističu da je Tim nadzornika anketirao sve roditelje, razgovarao sa upravom škole, pedagogom, predsjednikom Stručnog aktiva trećeg razreda, nastavnicima koji predaju u odjeljenjima trećega razreda i predstavnicom u Savjetu roditelja odjeljenja koje je bilo predmet nadzora. Ujedno, tim je izvršio i opservaciju časova iz matematike i crnogorskog jezika i književnosti.
"Prilikom nazdora predmetnog odjeljenja utvrđeno je da se radi o učiteljici koja je tokom dosadašnjeg radnog angažovanja imala dobru komunikaciju sa upravom Škole, kolegama, roditeljima učenika, kao i samim učenicima te da nije bilo usmenih ili pisanih prigovora na njen rad. Analizom anonimnih upitnika za roditelje utvrđeno je da dominira pozitivno mišljenje o njenom radu. Nadzornici su utvrdili da su metode i oblici rada koje je učiteljica primjenjivala na posjećenim časovama bili usmjereni ka ostvarivanju ciljeva, posebno na času matematike", saopšteno je iz Ministarstva.
Види још
Коментари37
Остави коментар