L.V.

03. 04. 2024. 16:00 >> 16:02

K LIGA

Mugoša pogodio, Inčon u 97. do pobjede na teškom gostovanju

Fudbaleri Inčona slavili su na gostovanju Kvangdžuu sa 2:3, a jedan od strijelaca za popularne "Marince" bio je i naš reprezentativac Stefan Mugoša.

On je u 50. minutu sjajno ispratio akicju i pas Hong Si Hoa, i iz peterca pogodio gol domaćih glavom za 0:2.

U prvom poluremenu domaća ekipa bila je bolja, imala više prilika ali "presjekao ih" je gol gostiju iz kontre.

Sigruan egzekutor bio je Park Sing Ho koji je sa ivice šesnaesterca lijepo plasirao loptu u mrežu Lija.

Inčon je potom bolje otvorio poluvrijeme i kao rezultat toga došao je pogodak našeg napadača.

Od tada je na terenu postojao samo jedan tim - Kvangdžu.

Rezultat ofanzive stigao je u 67. minutu kada je Gabriel Tigrao pobjegao odbrani Inčona i pogodio.

Samo desetak minuta kasnije Heu Kin Li je poravnao rezultat.

Ponovo je zakazala zadnja linija "Marinaca", što su domaći iskoristili i vratili se sa dva gola zaostatka.

I u preostalom vremenu je izgledalo kao da je pitanje vremena kada će Kvangdžu doći do potpunog preokreta, pogodili su iz jedne prilike spoljni dio mreže, pa stativu, ali onda golman domaćih pravi prekršaj van svojih 16 metar i dobija crveni karton.

Kako su igrači Kvandžua napravili sve izmjene na gol je stao jedan od defanzivaca domaćih, a to je iskoristio iksusni Gerso i donio tri boda svom timu.

Inčon je nakon pet kola peti na tabeli sa osam osvojenih bodova, dva manje od prvoplasiranog Pohanga.