21. 10. 2024. 18:50 >> 23:12
2

aba liga

Kraj: Zvezda nakon drame slavila u "Morači"

Košarkaši Budućnosti poraženi su od Crvene zvezde 75:73 u 5. kolu regionalne ABA lige.

Budućnost je nakon četiri runde bez poraza, dok Zvezda ima dva trijumfa i dva poraza.

U ekipi iz Podgorice neće biti starne "četvorke" Džuvana Morgana.

Sva dešavanja pratite na Portalu RTCG.

LIVE BLOG:

21:36

Budućnost nije iskoristila napad, Mekinli Rajt je pokušao sam da zvarši akciju protiv Gedraitisa, nije bio precizan. Uslijedila je kontra Zvezda, nesportski faul je potom napravio Ferel nad Gedraitisom - pogodio je jedno slobodno bacanje za konačnih 75:73.

Опширније

21:31

Nakon dva slobodna bacanja koja je pogodio Teodosić Zvezda opet vodi 74:73. Sada tajm-aut traži Žakelj, 22 sekunde do kraja meča.

Опширније

21:27

Opet Nemanja Nedović pogađa trojku, šestu na meču za 72:71. Uzvratio je Rajt dvojkom za novu prednost Budućnosti od 73:72. Novi tajm-aut Sveropulosa.

Опширније

21:25

Rajt pogađa sa distance za 71:69 - tajm-aut traži Sveropulos.

Опширније

21:23

Egal nakon prekida, velika borba na parketu - Budućnost ima prednost 69:68 na 2.23 do kraja.

Опширније

21:10

Nastavljena je utakmica u "Morači". Prekid je trajao skoro 20 minuta.

Опширније

21:06

Ispražnjen je dio tribine koji su tražile sudije - vraćaju se igrači Zvezde na parekt, tu su i sudije.

Опширније

20:56

Nakon sudija teren su napustili i igrači i stručni štab Crvene zvezde. Prazni se dio tribine odakle su ubačeni predmeti.

Опширније

20:53

Nastavio je Nemanja Nedović da pogađa - nakon nove trojke Zvezda vodi 68:65. Tajm-aut Žakelj.

Опширније

20:53

Nove neželjene scene u "Morači" - sudije su se povukle zbog novog ubacivanja predmeta na parket.

Опширније

20:49

Nakon nesportskog faula Nedovića nad Omićem došlo je do verbalne prepirke sa navijačima iz partera, a sa tribina su ubacivani upaljači, zbog čega je uslijedio novi prekid. Kapiten domaćih Aleksa Ilić je uzeo mikrofon i preko razglasa pokušao da smiri navijače.

Опширније

20:44

Nakon dva bacanja Mekintajera izjednačenje 62:62.

Опширније

20:42

Raspucao se Nemanja Nedović u finišu utakmice, Zvezda je smanjila zaostatak na 62:60 početkom posljednje dionice.

Опширније

20:36

Uzbudvljiva završnica treće dionice, Rajt je pogodio trojku uz zvuk sirene - 58:52.

Опширније

20:34

Konačno nešto bolja realizacija napada obje ekipe - 54:50 vodi Budućnost na 19 sekundi do kraja dionice.

Опширније

20:31

Nastavljen je duel.

Опширније

20:30

Prekid u "Morači" - sudije su isključile nekog iz tabora Crvene Zvezde koji nije želio da izađe, na kraju je ipak izveden sa terena, to je predsjednik Zvezde, Željko Drčelić.

Опширније

20:25

Meč između Budućnosti i Crvene Zvezde prati i predsjednik Crne Gore Jakov Milatović u društvu predsjednika Budućnosti Dragana Bokana.

Опширније

20:24

Povreda Bolomboja, nezgodno se oslonio na nogu, pao na pod i uhvatio se za koljeno. Uz pomoć saigrača je napustio parket.

Опширније

20:21

Odužila se treća dionica, za sada 9:9 u ovom dijelu igre, ukupno 46:42 za Budućnost.

Опширније

20:10

Nakon poena Kamenjaša za 46:40, Sveropulos traži tajm-aut.

Опширније

20:09

Vraća se Budućnost, opet je Megi pogodio za tri - 44:40 na 6:10 do kraja dionice.

Опширније

20:05

Vezala je Zvezda sedam poena i došla do prednosti 40:39. Tajm-aut traži Žakelj.

Опширније

20:02

Prvi poeni u trećoj dionici za Budućnost i Kamenjaša - 39:33.

19:46

U finišu poluvremena nekoliko grešaka Budućnosti, Zvezda je prišla na četiti poena zaostatka, nakon 20 minuta igre 37:33 za "plave".

Опширније

19:40

Stiže Zvezda opet na -5 nakon poena Bolomboja - 35:30. Tajm-aut Žakelj.

Опширније

19:38

Megi je fauliran pri šutu za tri, imao je tri bacanja i sva tri pogodio za prekid serije Zvezde - 33:25.

Опширније

19:36

Serija Zvezde 5:0 nakon poena Bolomboja za dva i Teodosića za tri za 30:25 na dva minuta i 40 sekundi do poluvremena.

Опширније

19:33

Nastavlja se odlična igra Budućnosti, nakon trojke Sulaimona 30:20 vode domaći, tajm-aut Sveropulos.

Опширније

19:30

Nakon tajm-auta po jedan neuspješan napad, potom je novu trojku pogodio Megi za najubjedljivijih 27:18.

Опширније

19:26

Zvezda nije iskoristila napad, na drugoj strani pogađa Omić za 24:18, tajm-aut traži Sveropulos.

Опширније

19:23

Budućnost je bolje otvorila drugi period i nakon trojke Megija vodi 22:18 na osam minuta do poluvremena.

Опширније

19:19

Prelijepo zakucavanje Alekse Ilića za kraj prve četvrtine koju je Budućnost dobila 17:16.

Опширније

19:16

Konačno nešto bolja igra, raspucale su se ekipe, na 45 sekundi do kraja Budućnost vodi 15:14.

Опширније

19:12

Nakon nekoliko loših napada na obje strane konačno novi poeni - Mekintajer je pogodio za 7:6, a ubrzo i na drugoj strani pogađa i Kamenjaš za 9:6.

Опширније

19:08

Odličan Ferel, pogodio je za dva pod faulom a potom i bio siguran sa linije za slobodna bacanja za 7:4.

Опширније

19:06

Kalinić je uspio da iznudi faul Slavkovića, a potom pogodi jedan od dva penala, nakon toga i trojka za goste, Daum je pogodio za 4:2.

Uzvratio je na drugoj strani Sulajmon ispod koša za 4:4.

Опширније

19:03

Ferel je upisao prve poene za Budućnost, na drugoj strani još jedna dobra odbrana Budućnosti, nije uspio da pogodi Nikola Kalinić - 2:0.