С.В.

24. 11. 2022. 15:55   >>  16:13

МРЕЖЕ МИРОВАЛЕ

Реми Уругваја и Јужне Кореје

Фудбалери Уругваја и Јужне Кореје играли су без голова у мечу првог кола групе Д на Свјетском првенству у Катару.

У првом полувремену виђена је по једна велика прилика.

Прва је озбиљно запријетила Јужна Кореја.

У 34. минуту Хванг је неоматан са десетак метара шутирао преко гола, да би у 43. минуту на другој страни Годин након корнера главом погодио стативу.

У наставку, темпо је опао, а све што вриједи догодило се у 90. минуту.

Валверде је упутио пројектил са преко 20 метара, али је и овога пута статива била савезник Јужне Кореје.

У другом мечу Групе Х касније данас се састају Португал и Гана.

Ток меча:

Крај меча.

90'Лоше је лопту испуцао голман Уругваја, лопта је дошла до Сона, који је шутирао са 20 метара поред гола.

89' Пројектил Валвердеа, опет је оквир гола спасио Јужну Кореју.

81'Нуњез је најопаснији играч Уругваја данас. Покушао је са 20 метара, лопта је отишла поред стативе.

77' Чо је шутирао са преко 20 метара, поред стативе.

Кавани је замијенио Суареса.

63'Добар продор Нуњеза по лијевој страни и центаршут, голман Јужне Кореје је отклонио опасност.

60'Без праве шансе у другом дијелу...

Почело је друго полувријеме.

Крај првог дијела.

43' Сјајан скок Година након корнера, статива је спасила Јужну Кореју...

34'Сада је зицер пропустила Јужна Кореја. Хванг је неометан са десетам метара шутирао преко гола.

21' Нуњез се нашао у изгледној позицији, али је промашио лопту...

19' Прво узбуђење на мечу, шутирао је Весино са ивице казненог простора, поред гола.

Велика борба између два шеснаестерца, десет минута игре.

Меч је почео.

Најава меча:

Уругвај је фаворит, али Јужна Кореја види своју шансу, поготово јер ће играти њен најбољи играч Хјун Мин Сон, који се опоравио од повреде.

Састави:

Уругвај: Рочет – Касерес, Хименез, Годин, Оливера – Валверде, Бентанкур, Весино – Пелистри, Суарез, Нуњез

Јужна Кореја: Сунг Кју Ким – Мун Хван Ким, Мин Џе Ким, Јанг Вон Ким, Џин Су Ким – Ин Беом Хванг, Ву Јанг Чунг – Хјонг Мин Сон, Џе Сунг Ли, Санг Хо На - Уи Џо Хванг