Свијет

Т.Г.

21. 03. 2023. 16:30   >>  16:42 2

ВАЖАН УТИЦАЈ ПОСЛОДАВАЦА

Три четвртине младих у ЕУ за строже мјере у борби против климатских промјена

Двије трећине Европљана, њих 66 одсто залаже се за строже владине мјере које намећу промјену понашања људи у борби против климатских промјена. Тај проценат је 72 одсто када су у питању испитаници млађи од 30 година. За младе је важан и климатски утицај послодаваца, а већински подржавају ограничавање индивидуалне потрошње у сегментима који остављају велики угљенични отисак.

Осим Европљана, праћени су ставови људи у Сједињеним Америчким Државама и Кини, а резултати су показали да су грађани у Кини најспремнији за промјене, а Американци далеко мање.

Рат у Украјини и његове посљедице, санкције, раст цијена енергената и инфлацију, драматично су повећали забринутост због пада куповне моћи у Европи.

Међутим, осим рата, наводе испитаници, климатске промјене остају други највећи изазов са којим се суочавају Европљани. Скоро три четвртине испитаника (72 одсто) каже да је увјерено да њихово сопствено понашање може направити разлику у рјешавању климатских ванредних ситуација.

За многе, Влада има улогу у подстицању промјене понашања појединца. Двије трећине Европљана, њих 66 одсто залаже се за строже владине мјере које намећу промјену понашања људи у борби против климатских промјена. Тај проценат је 72 одсто када су у питању испитаници млађи од 30 година.

Ово је дио резултата наставка климатског истраживања Европске инвестиционе банке (ЕИБ) о ставовима људи о климатским промјенама у свијету који се брзо мијења. Осим Европљана, праћени су ставови и људи у Сједињеним Америчким Државама и Кини, а резултати су показали да су у грађани у Кини најспремнији за промјене а Американци далеко мање.

 

Пратите нас на

Коментари 2

остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГ
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара.

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије