Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Ekonomija

A.J.

06. 02. 2025. 14:16 >> 14:16
Čitaj mi:

Poreska uprava u januaru naplatila 107 miliona eura

Poreska uprava Crne Gore ostvarila je u toku januara bruto naplatu poreskih prihoda u iznosu od 107 miliona eura, navodi se u njihovom saopštenju. Rezultati od 1. do 31. januara pokazuju da je naplata budžetskih prihoda za 16,4 miliona eura ili 18 odsto veća u odnosu na isti period prethodne godine.

Kako su istakli, naplata poreza na dodatu vrijednost iznosila je 62,5 miliona eura, što je u odnosu na prošlu godinu više za 12 miliona eura ili 24 odsto.

"Po osnovu poreza na dobit pravnih lica naplaćeno je 4,8 miliona eura i to je više za 1,6 miliona eura ili 52 odsto u odnosu na isti period prošle godine. U narednom periodu Poreska uprava će raditi na povećanju naplate prihoda u skladu sa budžetskim prognozama i unapređenju aktivnosti usmjerenih na smanjenje neformalne ekonomije dosljedno i jednobrazno primjenjujući propise", istakli su iz Poreske uprave. 

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније