Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Ekonomija

Dan.co.me/M.L.B.

03. 02. 2025. 10:33 >> 10:33
2
Čitaj mi:

Bojkot smanjio promet za 56 odsto

Zbog bojkota trgovina u petak, 31. januara, pet najvećih trgovinskih lanaca zabilježili su pad prometa od 56,14 odsto, u odnosu na uporedni petak - 24. januar, saopšteno je Danu iz Poreske uprave.

Tog dana građani su, na poziv Alternativa Crna Gora, bojkotovali trgovinske lance zbog previsokih cijena namirnica.

"U prilogu su podaci kojima Poreska uprava raspolaže i koje smo u mogućnosti da podijelimo u skladu sa Zakonom o poreskoj administraciji. Podaci se odnose na pet najvećih trgovačkih lanaca u Crnoj Gori ("Voli trade" d.o.o., "Hard Discount Laković" d.o.o., "Idea-CG" d.o.o., "Domaća trgovina" d.o.o., "Megapromet" d.o.o.", saopšteno je Danu iz Poreske uprave.

Najveći pad prometa zabilježen je u sjevernoj regiji, gdje je promet pao za 61,4 odsto.

Centralna regija je bilježila pad prometa od 57,89 odsto, dok je u južnoj 52,20 odsto manje u kasi bilo novca.

Promet u navedenim trgovinskim lancima u petak, 24. januara, bio 2.790.909, dok je tokom bojkota bio 1.224.172 eura.

Iz Alternative Crne Gore su poručili da će, ukoliko se bojkot pokaže uspješnim, blokade biti duže.

Пратите нас на

Коментари2

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније