- Hronika
- Montesong
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Novosti dana
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Ekonomija
14. 08. 2024.
08:47 >> 10:33
1
Čitaj mi:
ŠAHMANOVIĆ
Za četiri godine naftne rezerve od 100 hiljada tona
Planiranom dinamikom, u odnosu na tržišne cijene koje su trenutne, mi ćemo uspjeti da formiramo krajnju količinu naftnih rezervi od 100 hiljada tona za nekih četiri, pet godina, kazao je ministar rudarstva, nafte i gasa Admir Šahmanović.
Šahmanović je gostujući u "Dobro jutro Crna Goro" na TVCG naglasio da će dinamika formiranja naftnih rezervi umnogome zavisiti od cijene goriva u narednom periodu.
On je istakao da je pred ovom Vladom jedan važan zadatak, velika prilika da Crnu Goru konačno uvede u Evropsku uniju.
"Što se mene tiče i resora kojim upravljam, stavićemo fokus na ispunjavanje obaveza koje prevazilaze iz procesa evropskih integracija. Fokusiraćemo se na završetak priče oko formiranja naftnih rezervi, zatim oko regulatornog okvira, usvajanju zakona o sigurnosti snabdijevanja naftnih derivata i ažuriranju akcionog plana o formiranju rezervi", istakao je Šahmanović.
Upitan kada će se ući u proces formiranja naftnih rezervi, Šahmanović je istakao da je zakon već upućen Skupštini po hitnom postupku na usvajanje.
"Nakon toga ćemo ažurirati akcioni plan, i onda ćemo pristupiti formiranju naftnih rezervi tako što će se uvesti posebna taksa koja će iznositi otprilike oko 3 centa po litru goriva", objašnjava Šahmanović.
Šahmanović je kazao da će naftne rezerve napraviti neku zaštitu u slučaju da se dese neki eksterni poremećaji na međunarodnom, regionalnom ili internom trržištu, i u tom slučaju građani i privreda će moći da funkcionišu nekih tri mjeseca nesmetano.
Коментари1
Остави коментар