- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Ekologija
05. 12. 2025.
12:44 >> 12:44
Završena sanacija korita Tare
Iz Uprave za vode je saopšteno da je, u saradnji sa Ministarstvom odbrane i inženjerskom jedinicom Vojske Crne Gore, završena sanacija korita rijeke Tare na dionici nizvodno od novog mosta na magistralnom putu Mateševo - Kolašin.
"Predmetni radovi izvedeni su sa ciljem zaštite područja od štetnog dejstva voda rijeke Tare. U svrhu stabilizacije lijeve obale formiran je zaštitni nasip, izrađen od kamena i šljunčanog materijala izvađenog iz riječnog korita na ovoj dionici", kazali su iz Uprave.
Direktorica ove institucije, Vesna Bajović kazala je da je ovim zahvatom obezbijeđena bolja otpornost obale na eroziju i smanjena je mogućnost plavljenja pri povećanim vodostajima, što značajno doprinosi većoj bezbjednosti imovine i stanovništva u ovom području.
"Uprava za vode u kontinuitetu prati stanje na terenu, sa naročitim fokusom na rijeke koje imaju bujični karakter, poput Tare, Lima i Grnčara, gdje bujični karakter ovih vodotoka utiče na protočnost rijeka i povećava rizik od poplava", naglasili su.
Aktivnosti održavanja riječnih korita se sprovode u skladu sa Sporazumom o saradnji između Ministarstva odbrane i Uprave za vode, po kojem Ministarstvo obezbjeđuje mehanizaciju i stručnu podršku, dok Uprava za vode finansira radove kroz Program korišćenja sredstava za upravljanje vodama za 2025. godinu.
Коментари0
Остави коментар