- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Društvo
21. 05. 2025.
15:22 >> 15:24
4
Čitaj mi:
Plav bez obilježja povodom Dana nezavisnosti
Na Dan nezavisnosti Crne Gore, u Plavu nema zvaničnog obilježavanja državnog praznika. Zgrada Opštine, kao i gradske ulice, ostale su bez dekoracije ili simbola koji bi ukazivali na praznik.
Čitaoci Portala javljaju da se u Plavu, povodom Dana nezavisnosti Crne Gore, ne primjećuju nikakva zvanična obilježja praznika. Prenijeli su nam da je na zgradi Opštine primijećena zamotana državna zastava.
Na fotografijama i snimcima koje nam šalju iz različitih djelova grada pod Visitorom, zgrada Opštine i javne površine ostali su bez dekoracija, zastava ili bilo kakvog znaka da se obilježava jedan od važnijih datuma.
Canović: Umjesto kupovine zastava organizovali turnir u malom fudbalu
Predsjednik Opštine Plav Nihad Canović saopštio je da nije tačna informacija da u Plavu, povodom Dana nezavisnosti Crne Gore, ne postoje nikakva zvanična obilježja praznika.
Canović je reagovao nakon današnjih informacija građana da se u Plavu ne primjećuju nikakva zvanična obilježja praznika. On je naglasio da su umjesto kupovine zastava organizovali turnir u malom fudbalu.
"Na zgradi Opštine i na ostalim institucijama je okačena državna zastava. I umjesto trošenja novca na kupovinu zastava koje bi kačili po stubova rasvjete organizovali smo turnir u malom fudbalu za djecu", istakao je Canović.
Danas se u Crnoj Gori obilježava Dan nezavisnosti – 21. maj, datum kada je na referendumu 2006. godine većina građana glasala za obnovu državne samostalnosti.
Коментари4
Остави коментар