Друштво
18. 01. 2023. 09:57 >> 09:52
ДОПРИНОС НАУЧНОИСТРАЖИВАЧКОМ РАДУ
Признање Универзитета Црне Горе доценткињи Бранки Живковић
Доцент др Бранка Живковић добитница је признања за посебан допринос развоју научноистраживачког рада и међународном позиционирању Универзитета Црне Горе, на предлог Вијећа Филолошког факултета, саопштио је Универзитет Црне Горе.
Признање јој је уручио ректор УЦГ проф. др Владимир Божовић на свечаној сједници Сената УЦГ, одржаној крајем године.
Бранка Живковић бави се научноистраживачким радом у области анализе дискурса, академског дискурса, анализе жанра, прагматике, примијењене, корпусне и контрастивне лингвистике.
За ово признање Универзитета препоручили су је научни радови објављени у часописима који су индексирани у базама ССЦИ и А&ХЦИ. Током студијске 2021/22. године објавила је седам таквих научноистраживачких радова, од којих пет као самостални аутор, и два као први и други аутор. Од наведеног броја, три рада објавила је у водећим међународним часописима категорије Q1 према Сцопус рангирању, три рада у еминентним међународним часописима категорије Q2, а један рад у међународном часопису категорије Q3.
Ауторка је и радова који су објављени у часописима који нису индексирани на поменутим листама, учесница међународних конференција и рецензенткиња научних радова објављених у часописима у бази Сцопус.
Бранка Живковић учествује у реализацији више међународних пројеката. Чланица је ужег тима Ерасмус+ пројекта Реформа страних језика на универзитетима у Црној Гори, под акронимом РеФЛАМЕ од енглеског назива Реформинг Фореигн Лангуагес ин Ацадемиа ин Монтенегро. Овим пројектом координира Филолошки факултет Универзитета Црне Горе. Учествовала је и у писању пројектне документације за коју је ужи пројекти тим награђен одлуком Универзитета, за успјешно аплицирање са међународним пројектом по Ерасмус+ позиву 2019. године.
Чланица је пројектног тима билатералног научног пројекта Третман рањивих група у медијском дискурсу у Словенији и Црној Гори под координаторством проф. др Игора Лакића (сарадња измеду Филолошког факултета Универзитета Цме Горе и Филозофског факултета Универзитета у Љубљани, 2020—2022). Чланица је и пројектног тима билатералног научног пројекта Мапирање рода у језику и култури у компаративној перспективи: Црна Гора и Словенија под координаторством проф. др Милице Вуковић-Стаматовић (сарадња између Филолошког факултета УЦГ и Института за студије културе и сјећања Словеначке академије наука и умјетности, 2020—2022).
Као чланица четврте радне групе WГ 4 — Усе Цасес анд Апплицатионс, са посебним фокусом на лингвистику (Усе Цасес ин Лингуистицс) учествовала је и у међународном пројекту НеxусЛингуарум: Еуропеан Нетwорк фор Wеб-центред Лингуистиц Дата Сциенце, ЦОСТ Ацтион ЦАИ82ü9 (2019—2023) који окупља научнике из 42 земље.
Коментари 0
остави коментар