- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Društvo
19. 03. 2019.
12:26 >> 11:52
MINISTARSKA U TIVTU
Vučinović: Opština za primjer
Ministarka bez portfelja u Vladi Crne Gore Marija Vučinović, posjetila je Opštinu Tivat i obišla aerodrom u tom gradu.
Na sastanku sa predsjednikom Opštine Sinišom Kusovcem, rukovodiocem Službe zaštite i spašavanja Zoranom Barbićem, direktorom Komunalnog preduzeća Vladom Đukićem, kao i predsjednicom Komisije za elementarne nepogode opštine Radmilom Kilibardom, razgovarano je o preduzetim preventivnim mjerama opštinskih službi u slučaju elementarnih nepogoda.
Kusovac je izjavio da se iz lokalnog kapitalnog budžeta, opredjeljuju sredstva za realizaciju preventivnih mjera, koje u krajnjem, rezultiraju smanjenjem rizika od potencijalnog nanošenja većih šteta, kao posljedica savjesnog rada opštinskih službi.
Ministarka je kazala da iz opštine Tivat pristiže veoma mali broj zahtjeva za nadokanadu štete, što je donekle i zasluga opštinskih službi, konstatujući da Opština Tivat može biti primjer ostalim opštinama u dijelu smanjenja rizika od nastanka elementarnih nepogoda.
Tokom radne posjete, kako se navodi u saopštenju Vlade, Vučinović je obišla Aerodrom Tivat, gdje se sastala sa direktorom Radovanom Marićem, savjetnikom izršnog direktora Aerodroma Crne Gore Draganom Radulovićem, kao i zamjenicom direktora Sanjom Mičić.
Marić je kazao da u predstojećoj sezoni to preduzeće planira da opsluži preko 1,3 miliona putnika i nekoliko hiljada vazduhoplova različitih kategorija, dodajući da će se, uz neophodne intervencije na manevarskim površinama i novim Terminalom 2, podići sigurnost vazdušnog saobraćaja na viši nivo i u relativno kratkom periodu dočekati i dvomilioniti putnik.
Vučinović je izrazila zadovoljstvo rezultatima koji se očekuju tokom predstojeće turističke sezone, kao i svim naporima i aktivnostima koje je, u tom cilju, preduzeo kompletan menadžment Aerodroma Crne Gore.
Коментари0
Остави коментар