- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Društvo
03. 07. 2025.
09:35 >> 09:36
Čitaj mi:
Morsko dobro: Nelegalni objekti u Budvi, Bečićima i Rafailovićima
Služba za kontrolu morskog dobra, u okviru redovnih aktivnosti, izvršila je kontrolu prostora u zoni morskog dobra na teritoriji opštine Budva, kojom prilikom je evidentiran značajan broj nelegalno postavljenih objekata i uređaja, koji nijesu u skladu sa važećim Programom privremenih objekata za period 2024-2028. godine.
Kako su saopštili iz Morskog dobra, na više lokacija u Budvi, Bečićima i Rafailovićima, zabilježeni su objekti i uređaji postavljeni mimo zakona i planske dokumentacije, uključujući: aparate za djecu i tzv. "kruške za udaranje" u zaleđu kupališta 15B u Bečićima, aparat za točenje sladoleda ispred odmarališta „Lovćen” u Rafailovićima, kao i bankomat Prve banke postavljen bez saglasnosti na katastarskoj parceli KO 1057, Bečići.
"Kao naročito problematičan, izdvaja se slučaj na šetalištu ispod sportskih terena hotela „Park”, gdje je postavljen montažno-demontažni objekat površine oko 20 m², izrađen od metalne konstrukcije sa industrijskim sklopivim vratima. U objektu se vrše trgovinske usluge prodaje plažnog mobilijara, dok su uz njega postavljene dvije rashladne vitrine za prodaju alkoholnih i bezalkoholnih pića, kao i konzervator za sladoled", ističu u saopštenju.
Ovaj objekat je, kako navode, postavljen bez saglasnosti i potrebnog odobrenja, te nije predviđen planskom dokumentacijom, čime predstavlja očigledan primjer nelegalnog korišćenja prostora u zoni morskog dobra.
U skladu sa zakonskim ovlašćenjima, Javno preduzeće je evidentiralo stanje na terenu, sačinilo službene zabilješke i fotodokumentaciju, te sve relevantne informacije dostavilo Komunalnoj policiji i Komunalnoj inspekciji opštine Budva na dalje postupanje.
"Međutim, uprkos više urgencija i formalno podnesenim prijavama, do danas nije preduzeta nijedna konkretna mjera, što ukazuje na selektivno sprovođenje inspekcijskog nadzora", istakli su iz Morskog dobra.
Naglašavaju da javno preduzeće ne ulazi u političke odnose, ali odlučno ističe da je primjena zakona obaveza svih organa, te da se mora sprovoditi jednako prema svim subjektima, bez izuzetaka i bez političkog ili privatnog uticaja.
"Zbog svega navedenog, Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom Crne Gore poziva nadležne organe da bez odlaganja preduzmu zakonom propisane mjere, sprovedu inspekcijski nadzor, uklone nelegalne objekte sa javnih površina i pisanim putem obavijeste ovo preduzeće o preduzetim radnjama", poručuju iz Morskog dobra.
Podsjećaju da je osnovni zadatak svih institucija da djeluju u interesu javnosti, obezbijede zaštitu prostora, dosljednu primjenu zakona i ravnopravan tretman svih korisnika.
"Svako selektivno postupanje narušava povjerenje u sistem, obeshrabruje zakonito poslovanje i direktno šteti javnom interesu", zaključuju u saopštenju.
Коментари0
Остави коментар