Dan 13: Svjetski rekord Meklaflin i fenomenalan meč Srbije i SAD

Sa Portalom RTCG pratili ste 13. dan Olimpijskih igara u Parizu.

LIVE BLOG

00:39

Fenomenalno američko veče zaokruženo je na trci 110 metara sa preponama - Grent Holovej je sa vremenom 12,99 donio 30. zlato SAD i 1. mjesto na listi osvajača medalja u Parizu ispred Kine.

Srebro je pripalo njegovom zemljaku Denijelu Robertsu, koji je u foto-finišz završio ispred Rašida Broudbela sa Jamajke.

Опширније

00:37

FIBA se zahvalila košarkašima Srbije na izvanrednom izdanju.

Опширније

22:42

U finalu će se sudariti rukomatešice Norveške i Francuske. Norvežanke su u lokalnom derbiju savladale Dansku 25:21 i izborile obračun sa braniocem titule.

U listu strijelaca se upisalo 11 Norvežanki, a najefikasnija je sa svega četiri bila Kari Bratstet-Dale, dok je najbolja bila 44-godišnja Katrine Lunde sa 10 odbrana. I kod Dankinja je sa četiri gola najefikasnija bila Kristina Jorgensen.

Опширније

22:27

Srbija nakon tri četvrtine ima plus 13!

Опширније

22:11

Pakistanski atletičar Aršad Nadim osvojio je zlato u bacanju koplja i to novim olimpijskim rekordom od 92 metra i 97 centimetara, iz druge serije.

Indijac Neraž Čopra bio je srebrni sa 89,45 metara, koliko je bacio u drugoj seriji.

Bronzu je osvojio Anderson Piters iz Granade hicem od 88,54 metra, koliko je bacio u četvrtoj seriji.

Опширније

22:04

Amerikanka Sindi Meklaflin popravila je svjetski rekord u trci na 400 metara sa preponama i odbranila olimpijsko zlato iz Tokija.

Meklaflin, koja je bila vlasnica i prethodnog svjetskog rekorda, trijumfovala je rezultatom 50 sekundi i 37 stotinki.

Prvi put ispod 52 sekunde 400 metara sa preponama istrčala je Ana Kokrel, ali je 51,87 sekundi bilo dovoljno samo za srebrnu medalju.

Evropska rekorderka Femke Bol morala je da se zadovolji bronzanim odličjem (52,15).

Опширније

22:01

Američka atletičarka Tara Dejvis-Vudhol osvojila je zlatnu medalju u skoku udalj na Olimpijskim igrama u Parizu.

Dejvis-Vudhol je pobijedila skokom od sedam metara i 10 centimetara, iz četvrte serije.

Njemačka atletičarka Malajka Mihambo osvojila je srebro sa 6,98 metara iz pete serije.

Bronzanu medalju zavrijedila je Amerikanka Džasmin Mur sa 6,96 metara, koliko je skočila u prvoj seriji.

Опширније

21:48

Završeno je fenomenalno prvo poluvrijeme - Srbija vodi 54:43.

Dvije četvrtine iz snova za reprezentaciju Srbije.

Pogodili su 10 trojki, a ukupno iz igre šutirali 19 od 35. Uz to je Srbija imala 20 skokova, 14 asistencija i samo tri izgubljene lopte, kao i samo jedno promašeno slobodno bacanje (6/7).

Najefikasniji je bio Aleksa Avramović sa 15 poena, 4 skoka i 2 asistencije, Bogdan Bogdanović je imao 12 poena, a Nikola Jokić 9 uz 3 skoka i 7 asistencija.

Stef Kari sa 20 poena predvodi Amerikance i jedini je dvocifreni u njihovom timu. Lebron Džejms ima 9 poena, 3 skoka i 5 asistencija, a Džoel Embid 7 poena i 3 skoka.

Опширније

21:21

Nakon prve četvrtine Srbija vodi 31:23.

Опширније

21:10

Nevjerovatan početak utakmice - obje ekipe raspoložene kada je šut u pitanju, Kari ima 14, Avramović 8 poena - rezultat 23:18 za Srbiju na 2.56 do kraja prve dionice.

Опширније

21:00

Počelo je drugo polufinale košarkaškog turnira, Srbija - SAD.

Опширније

20:01

Košarkaški Francuske prvi su finalisti Olimpijskih igara u Parizu, pošto su u polufinalu pobijedili Njemačku 73:69 (18:25, 15:8, 23:7, 17:19).

Francusku su do pobjede predvodili Geršon Jabusele sa 17 i Izaja Kordinije sa 16 poena, a pratili su ih Viktor Vembanjama sa 11 i Matijas Lesor sa 10 poena.

Jedini dvocifreni kod aktuelnog svjetskog šampiona bili su Denis Šreder sa 18 i Franc Vagner sa 10 poena.

U drugom polufinalu, od 21 sat igraju Srbija i SAD.

Опширније

18:52

Rukometašice Francuske nakon produžetaka su slomile otpor Švedske 31:28 i izborile su plasman u finale.

Prevagu na tasu Francuske donijele su Tamara Horaček i Estel-Nze Minko sa po sedam, Melin Nokandu sa četiri, te Kloi Valantini sa tri gola.

Kod Švedske, šest golova Natali Hagman, Jamina Roberts je postigla pet, a Kristin Torleifsdotir četiri gola.

Опширније

18:19

Odbojkašice SAD prve su finalistkinje Olimpijskih igara u Parizu.

Aktuelne olimpijske šampionke su nakon velike borbe i pet setova (3:2) savladale Brazil – 25:23, 18:25, 25:15, 23:25, 15:11.

U pobjedničkom sastavu blistala je Ketrin Palmer sa 24 poena.

Kod Brazilki se istakla Ane Kristine sa 23 poena. Gabi je imala 16, a Rozamarija 14 poena.

SAD će u finalu igrati protiv pobjednika duela između Turske i Italije koji se igra od 20 časova.

Опширније

17:45

Himna Francuske uoči meča sa Njemcima u polufinalu.

Опширније

17:01

Indijka Vineš Pogat disfkvalifikovana je iz rvačkog finala, zato što je na mjerenju imala 100 grama veću težinu od dozvoljene.

Probala je rvačica da isječe kosu kako bi smanjila težinu, ali bezuspješno.

Nažalost, pravila su takva da nije mogla da se takmiči jer je u pitanju kategorija do 50 kilograma, pa se ne toleriše ni takvo sitno odstupanje koje ne pravi razliku u tom sportu.

Na kraju, Indijka se i onesvijestila zbog dehidratacije i prebačena je u bolnicu u Parizu.

Опширније

16:11

Vaterpolistkinje Španije prve su finalistkinje Olimpijskih igara, pošto su nakon peteraca eliminisale Holandiju 19:18.

Španija, koja će kao i prije tri godine u Tokiju igrati u finalu, za zlato će se boriti sa boljim iz duela trostrukih uzastopnih olimpijskih šampionki SAD i Australije (19.35).

Špankinje su na poluvrijeme otišle sa pet golova prednosti 10:5, ali se u posljednju dionicu ušlo se rezultatom 11:11!

Roge je poslije četiri minuta donijela Holandiji vođstvo od 12:11, da bi Godoj Garsija vratila vođstvo Španiji 13:14.

Ipak, Sleking je na sedam sekundi prije isteka vremena pogodila za 14:14.

Ipak, ista igračica je promašila peterac u petoj seriji, a Garsija odvela "furiju" u finale.

Опширније

15:34

Nevladina organizacija "Surfrider Foundation" zatražila je danas od organizatora Olimpijskih igara (OI) da pokažu "transparentnost" objavljivanjem svih rezultata analiza kvaliteta vode Sene, što je poremetilo takmičenje triatlona i plivanja na otvorenom.

Organizacija, aktivna u zaštiti vodene sredine, zatražila je od "svih aktera u organizaciji OI u Parizu 2024. da objave sve podatke" o rijeci koja prelazi francuski glavni grad i to kako bi se "osigurala transparentnost informisanja građana".

Ona takođe traži od regionalne prefekture i gradske skupštine Pariza da "ažuriraju nedjeljne podatke" o kvalitetu riječne vode.

Опширније

15:17

Takmičar iz Indonezije Vedrik Leonardo osvojio je danas zlatnu medalju u brzom sportskom penjanju na Olimpijskim igrama u Parizu.

Leonardo je pobijedio rezultatom 4,75 sekundi u finalu protiv Kineza Peng Vua, koji se na zid visine 15 metara popeo za 4,77 sekundi.

Bronzanu medalju osvojio je Amerikanac Sem Votson novim svjetskim rekordom od 4,74 sekundi, u duelu protiv Iranca Reze Alipura, koji se popeo za 4,88 sekundi.

Опширније

13:57

Najneobičnija pojava Olimpijskih igara je američka bacačica kugle Rejven Sonders, koja je nastupila sa veoma neobičnom maskom.

Опширније

13:19

Lameča Girma, trkač iz Etiopije, pao je sinoć u nesvijest tokom trke na 3000 metara sa preprekama.

U posljednjih 200 metara trke Girma se spotakao o preponu i pao je na glavu o podlogu pri padu.

Hitno je hospitalizovan, a iz tabora Etiopljana stigle su pozitivne vijesti da je njegovo stanje stabilno.

Опширније

13:13

U kvalifikacionoj štafetnoj trci 4x100 metara dogodilo se iznenađenje, jer muški tim Jamajke nije uspio da se plasira u finale.

Oni su sa vremenom od 38,45 sekundi, zauzeli četvrto mjesto.

Za medalje će se boriti štafete Kine, Francuske, Japana, SAD, Južne Afrike, Velike Britanije, Japana i Italije.

Опширније

12:04

Hokejašice Kine su nakon izvođenja penala savladale Belgiju u polufinalu, ali je nakon regularnog toka umalo došlo do tuče. Naime, jedna od kineskih igračica je lopticom gađala suparnicu, zbog čege je bilo koškanja.

Опширније

09:42

Sjajnom završnicom trke. Holanđanka Šeron van Rauvendal je osvojio zlato u maratonu na 10 kilometara, koje je preplivala za dva sata, tri minuta i 34,2 sekunde.

U završnici je pretekla Australijanku Moešu Džonson i slavila sa 5,5 sekundi prednosti, a bronzana Italijanka Đinevra Tadeući je kasnila 8,6 sekundi za pobjednicom.

Опширније

09:25

Maratonke su pred ciljem, pred posljednjih 800 metara Australijanka Moeša Džonson ima šest desetinki prednosti nad Holanđankom Šaron Rauvendal.