Л.В.

01. 04. 2023. 18:34 >> 18:36

Arsenal odgovorio Sitiju, goleada u Brajtonu, efekat Roj Hodžson

Nakon derbija kola u kojem je Mančester Siti demolirao Liverpul, odigrano je još pet utakmica 29. kola, od kojih su sve oči bile uprte u duel Arsenala i Lidsa.

Nakon rakošne pobjede Sitija, "Tobdžije" su morale da odgovore, i to su odradile u velikom stilu pobjedom od 4:1.

Prvih pola sata igre na Emirejtsu, ipak, unio je strah u redove i navijača i fudbalera ekipe Mikela Artete, a gosti su imali tri odlične prilike.

Smirenost u tim trenucima i rezultat je čuvao odlični Aron Ramsdejl.

Kao što se to često desi, po nepisanom fudbalskom pravilu, kazna za promašaje Lidsa je stigla u 35. minutu.

Luk Ajling je oborio Gabrijela Žezus u svom šesnaestercu, dosuđen je penal, a kako je Bukaju Saka bio na klupi za rezerve, Brazilac je i prezeo odgovornost i pogodio za vođstvo Arsenala.

S tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme, a već nakon dva minuta meča je Ben Vajt sjajno utrčao na drugu stativu i od prečke loptu poslao u gol.

Tada je već bilo jasno da Arsenal dolazi do važne pobjede.

Gabrjil Žezus je potvrdio vođstvo novim golom u 55. minutu, da bi oba tima postigla po gol do kraja meča.

Prvo je Rasmus Krisrensen smanji na 3:1, da bu Granit Džaka pogodio za konačnih 4:1.

Arsenal ostaje sa osam bodova viška u odnosu na Siti (uz utakmicu manje "Građana").

Sjajan duel su pružili fudbaleri Brajtona i Brentforda, dva tima iz gornjeg dijela tabele, koji komotno mogu da se nadmeću za titulu najprijatnijeg iznenađenja godine.

Čak šest golova, remi 3:3, iako su gosti iz Londona tri puta vodili, "Galebovi" su uspjeli da se vrate, posljednji put preko Aleksisa MekAlistera sa bijele tačke u 90. mintu.

"Efekat Roj Hodžson" je mogao da se vidi kod Kristal Palasa koji je sa 2:1 savladao Lester, a važnu pobjedu je ostvario o Bornmut u borbi za opstanak preokretom protiv Fulama 2:1.

Notingem i Vulverhempton su remizirali 1:1.