- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Fudbal
12. 05. 2025.
20:43 >> 20:49
Budućnost gleda ka Moldaviji i navija za Milsami
Dok Budućnost čeka licencu za evropska takmičenja, gledaće u pravcu Moldavije, gdje će se titula rješavati u posljednjem kolu i navijaće za Milsami u derbiju protiv mnogo poznatijeg Šerifa, a taj meč je u nedjelju od 19 sati.
Taj epilog donio bi izabranicima Ivana Brnovića mjesto među povlašćenim ekipama za 1. kolo kvalifiakcija za Ligu šampiona, što bi donijelo mnogo lakšeg rivala na startu evropske priče.
Među potencijalnim rivalima su Inter Eskaldes iz Andore, Škendija iz Sjeverne Makedonije, Levadija iz Estonije, Dinamo Minsk iz Bjelorusije, Hamrun sa Malte, Kairat iz Kazahstana, Noa iz Jermenije, Diferdanž iz Luksemburga, Iberija iz Gruzije, Vikingur sa Farskih ostrva, Šelburn iz Republike Irske, šampion Albanije i Virtus iz San Marina.
U slučaju da Šerif dođe do pobjede u tom okršaju, Budućnost će ipak završiti u nepovlašćenom dijelu žrijeba i igraće sa mnogo jačim rivalom, među kojima su TNS iz Velsa koji je nakon 25 uzastopnih ispadanja, prošle godine uspio da izbaci Dečić, što ga je lansiralo u Ligu konferencija. Moguć bi bio i okršaj protiv Brejdablika i to treći put, a potencijalni rival je i Drita, zatim Linkoln sa Gibraltara, a i Zrinjski iz Mostara.
Za navijače Budućnosti i ljubitelje fudbala u Crnoj Gori, sigurno će biti zanimljivo ispratiti ishod meča u Moldaviji, koji bi mogao našeg šampiona da lanisira i do plej-ofa Lige konferencija.
Коментари0
Остави коментар