Л.В.

11. 10. 2022. 21:37 >> 21:48

LIGA ŠAMPIONA

Kopenhagen uzeo dva boda Sitiju: "Građani" od 25. minuta sa igračem manje

Fudbaleri Kopenhagena odigrali su večeras na svom terenu nerešeno 0:0 protiv Mančester sitija, u utakmici u Grupi G.

Siti je postigao gol u 11. minutu kada je strijelac bio Rodri, ali je poslije upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen pošto je rukom igrao Rijad Mahrez.

Engleskoj ekipi dosuđen je jedanaesterac nakon što je rukom igrao Nikolaj Bojlesen, ali je Marez u 25. minutu promašio penal.

Siti je od 30. minuta igrao sa desetoricom, pošto je crveni karton zbog prekršaja dobio Serhio Gomes.

Ekipi Pepa Gvardiole bila je potrebna pobjeda za prolaz u nokaut fazu, ali je i poslije četiri kola prva u grupi sa 10 bodova. Borusija iz Dortmunda ima šest, Kopenhagen dva, a Sevilja jedan bod.

U drugoj utakmici u toj grupi od 21 čas u Dortmundu igraju Borusija i Sevilja.