S.V. [ Beta ]

26. 05. 2022. 20:21   >>  20:18 1

"CRVENO-BIJELI" OSVOJILI KUP

Katai donio Zvezdi duplu krunu

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su Kup Srbije, pošto su večeras na svom terenu u finalu pobijedili Partizan sa 2:1.

Prvi udarac na meču uputio je gostujući tim u šestom minutu. Urošević je došao do lopte na sredini terena, a potom je asistirao ka Lazaru Markoviću, koji iz kaznenog prostora šutira preko gola.

Marković je na isteku 21. minuta ušao u šesnaesterac i iskosa je pogodio spoljnji dio mreže.

Crveno-bijeli su pet minuta kasnije došli do vođstva, nakon prve prave prilike na meču. Precizan udarac sa ivice šesnaesterca je uputio Katai.

U 36. minutu Partizan je imao najozbiljniju šansu u prvom dijelu. Iz peterca je šutirao Aleksandar Miljković, a odbranu je upisao golman Zvezde Milan Borjan.

Dva minuta kasnije priliku za drugi gol imao je Katai nakon kornera. Njegov udarac glavom odbranio je čuvar mreže crno-bijelih Nemanja Stevanović.

Rezultat se nije promijenio ni u 41. minutu, kada je u kaznenom prostoru domaćeg tima po zemlji šutirao Kvinsi Menig.

Nastavak igre nije donio mnogo uzbuđenja, sve do 62. minuta kada su do izjednačenja došli crno-bijeli. Loptu je u šesnaesterac Zvezde poslao Aleksandar Lutovac, a u strijelce se poslije volej udarca upisao Urošević.

Od tog momenta oba tima su krenula sa napadima, a Zvezda je do novog vođstva došla poslije kontre u 73. minutu.

Katai je solo akciju završio tako što je prošao golmana Partizana i nakon toga poslao loptu u mrežu.

Promjene rezultata do kraja duela nije bilo.

Zvezdi je ovo 26. titula u nacionalnom Kupu, a ujedno su došli do druge uzastopne "duple krune", pošto su u nedjelju osvojili titulu u Super ligi Srbije.

Oba tima su ovom utakmicom završila nastup u sezoni.