- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Fudbal
26. 05. 2022.
20:21 >> 20:18
1
"CRVENO-BIJELI" OSVOJILI KUP
Katai donio Zvezdi duplu krunu
Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su Kup Srbije, pošto su večeras na svom terenu u finalu pobijedili Partizan sa 2:1.
Prvi udarac na meču uputio je gostujući tim u šestom minutu. Urošević je došao do lopte na sredini terena, a potom je asistirao ka Lazaru Markoviću, koji iz kaznenog prostora šutira preko gola.
Marković je na isteku 21. minuta ušao u šesnaesterac i iskosa je pogodio spoljnji dio mreže.
Crveno-bijeli su pet minuta kasnije došli do vođstva, nakon prve prave prilike na meču. Precizan udarac sa ivice šesnaesterca je uputio Katai.
U 36. minutu Partizan je imao najozbiljniju šansu u prvom dijelu. Iz peterca je šutirao Aleksandar Miljković, a odbranu je upisao golman Zvezde Milan Borjan.
Dva minuta kasnije priliku za drugi gol imao je Katai nakon kornera. Njegov udarac glavom odbranio je čuvar mreže crno-bijelih Nemanja Stevanović.
Rezultat se nije promijenio ni u 41. minutu, kada je u kaznenom prostoru domaćeg tima po zemlji šutirao Kvinsi Menig.
Nastavak igre nije donio mnogo uzbuđenja, sve do 62. minuta kada su do izjednačenja došli crno-bijeli. Loptu je u šesnaesterac Zvezde poslao Aleksandar Lutovac, a u strijelce se poslije volej udarca upisao Urošević.
Od tog momenta oba tima su krenula sa napadima, a Zvezda je do novog vođstva došla poslije kontre u 73. minutu.
Katai je solo akciju završio tako što je prošao golmana Partizana i nakon toga poslao loptu u mrežu.
Promjene rezultata do kraja duela nije bilo.
Zvezdi je ovo 26. titula u nacionalnom Kupu, a ujedno su došli do druge uzastopne "duple krune", pošto su u nedjelju osvojili titulu u Super ligi Srbije.
Oba tima su ovom utakmicom završila nastup u sezoni.
Коментари1
Остави коментар