Vijesti

S.V.

15. 06. 2024. 16:55 >> 17:39

Švajcarska nadigrala Mađarsku, gol i asistencija Abišera

Odlična igra u prvih 45 minuta bila je dovoljna Švajcarskoj da savlada Mađarsku na startu grupe A 3:1 i napravi veliki korak ka plasmanu u osminu finala Evropskog prvensta.

Iako su prvi na meču zaprijetili Mađari, kada je Salai sa ivice kaznenog prodora šutirao preko gola, prvo poluvrijeme je proteklo u dominaciji Švajcarske.

"Sajdžije" su povele u 12. minutu, kada je Abišer uposlio Duu, koji je izbjegao ofsajd zamku i sa desetak metara poslao loptu u mrežu.

U 20. minutu Švajcarsci su prokockali zicer za 2:0. Loše je jedan mađarski defanzivac uputio povratnu loptu, Vargas je izašao sam ispred Gulačija, koji ga je fenomenalnom intervencijom zaustavio. Ipak, ono što su propustili izabranici Murata Jakina su nadoknadili u 45. minutu

Ovoga puta Abišer je bio egzekutor - prelijepo je plasirao loptu sa ivice kaznenog prostora , van domašaja Gulačija.

Na staru nastavak, opet je zaprijeti Dua, a potom je uslijedio period bolje igre Mađara.

Varga je u 64. minutu neometan iz blizine pucao pored stative, ali se ispravio dva minuta kasnije.

Soboslai je odlično centrirao, a on ovoga puta poslao loptu na pravo mjesto.

Do kraja su momci Marka Rosija dali sve za napad, ali ni Švajcarci nisu bili bezopasni.

Džaka je u 90. minutu imao dobru priliku, Gulači ga je zaustavio. U nadoknadi vremena Embolo je lobovao Gulačija nakon greške mađarske odbrane i zapečatio sudbinu rivala.

U prvom meču grupe, Njemačka je sinoć deklasirala Škotsku 5:1.

U drugom kolu, Njemačka će se sastati sa Mađarskom, dok će Škotska odmjeriti snage sa Švajcarskom.