N.R.

18. 06. 2024. 16:27 >> 22:52

EURO 2024

Dan 5: Česi poveli, Portugalci preokrenuli

Peti dan Evropskog prvenstva donosi samo dvije utakmice čime se kompletira grupa F, ali i cijelo prvo kolo na turniru.

Od 18 časova časova u Dortmundu sastaju se Gruzija i Turska, dok od 21 čas u Lajpcigu igraju Portugal i Češka.

LIVE BLOG

22:51

Završena je utakmica u Lajpcigu, pobjeda Portugala protiv Češke 2:1.

Опширније

22:49

Sudijska nadoknadaNadoknada u drugom poluvremenu četiri minuta.

Опширније

22:49

GolIpak je Portugal uspio da dođe do preokreta, mladi Konsinsao je pogodio za 2:1 u 92. minutu.

Опширније

22:45

VARPoveo je Portugal, pogodio je Žota, ali je nakon reakcije iz VAR sobe odluka da je gol poništen zbog ofsajda.

Опширније

22:28

GolIzjednačio je brzo Portugal, autogol Hranaca u 69. minutu.

Опширније

22:24

IzmjenaDvostruka promjena kod Portugala - Gonsalo Inasio i Diogo Žota su u igri, zamijenili su Rafaela Leaa i Dijega Daloa.

Опширније

22:20

GolŠok u Lajpcigu - vodi Češka 1:0, strijelac je Provod u 62. minutu.

Опширније

22:17

Centrirao je Dijaš, a najviši u skoku je bio Ronaldo. Ipak, njegov udarac je izblokiran u 55. minutu

Опширније

22:12

Portugalci nastavljaju da dominiraju u posjedu, ali ne stvaraju šanse u uvodnim minutima nastavka. Za sada jedan šut Šika iz nepovoljne pozicije koji je otišao daleko od gola.

Опширније

22:03

KrajPočelo je drugo poluvrijeme.

Опширније

21:47

KrajZavršeno je prvo poluvrijeme u Lajpcigu, nema golova.

Опширније

21:46

Sudijska nadoknadaNadoknada u prvom poluvremenu minut.

Опширније

21:39

Žuti kartonPrvi karton na meču, dobio ga je Leao zbog simulacije.

Опширније

21:36

ŠansaNižu se šanse Portugalaca - Bruno je fenomanalno proigrao Ronalda u 34. minutu, bio je sam napadač Al Nasra, ali je u situaciji jedan na jedan kao pobjednik izašao golman Stanek. Poslije toga još jedan pokušaj Portugalaca preko Vitinje, ali bez veće opasnosti.

Опширније

21:25

Oprobao je udarac Bruno Fernandeš iz daljine u 24. minutu - raspalio je po lopti koja je nezgodno propala, ali na kraju otišla preko prečke.

Опширније

21:05

Bolje su otvorili Portugalci meč, ali prva šansa za Čehe u 4. minutu - u naletu je bio Lukaš Provod koji je u opasnoj zoni proigrao Pavela Šulca koji je izblokiran pri šutu.

Опширније

21:00

KrajPočeo je meč između Portugala i Češke.

Опширније

20:09

Опширније

20:07

Опширније

19:59

KrajZavršena je utakmica u Dortmundu - pobjeda Turske protiv Gruzije 3:1.

Опширније

19:56

GolKakva završnica u Dortmundu - u posljednjem minutu Gruzija je pogodila i stativu, pa i jednog od igrača Turske na putu ka praznom golu. Uslijedila je kontra Turske, golman Gruzije ostao u šesnaestercu Turske, a konačnih 3:1 na prazan gol postavio je Akturkoglu.

Опширније

19:52

ŠansaKakva prilika za Gruziju u 93. minutu - sa pet metara je pokušao Zivzdibaze, mogao da bira gdje da šutira, loptu je poslao pored gola.

Опширније

19:48

Sudijska nadoknadaNadoknada u drugom poluvremenu šest minuta.

Опширније

19:47

Žuti kartonŽuti karton za Čalhanoglua u 89. minutu.

Опширније

19:43

IzmjenaIzmjene na obje strane - Muldur ide van terena, strijelac prvog gola, a Zeki Čelik ulazi u igru. Kenan Jildiz je napustio teren, a Akturkoglu ga je zamijenio. Kod Gruzije, Kverkvelija izlazi, Zivzivadze ulazi.

Опширније

19:38

Izmjena Dvije izmjene i u Turskoj - izašli su strijelci golova, Arda Guler i Ajhan, ušli Jazidzi i Demirel.

Опширније

19:32

IzmjenaDvosturka izmjena Gruzije - umjesto Čakvetadzea je ušao Davitašvili, izašao je i Citaišvili, a ušao Lohošvili.

Опширније

19:30

ŠansaNevjerovatnu šansu je imala Gruzija u 70. minutu - Kočarošvili je gađao ka golu Gunoka, malo je falilo da dođe do pogotka, zatresla se prečka!

Опширније

19:24

GolJoš jedan fenomenalag gol za Tursku - pogodio je Arda Guler u 65. minutu za 2:1.

Опширније

19:14

Žuti kartonOpomenut je igrač Gruzije - Kvirkvelia u 56. minutu.

Опширније

19:10

U 52. minutu Kvarackelija je lijepo prošao po lijevoj strani, ubacio loptu do Mikautadzea, ali je izblokiran od strane Badakčija u petercu.

Опширније

19:07

Pokušaj Turske u 48. minutu - Guler je ubacio loptu na nekih 10 metara od gola Gruzije, Jilmaz se okrenuo, ali nije uspio da uputi pravovremeni udarac.

Опширније

19:03

Опширније

18:47

KrajZavršeno je prvo poluvrijeme, fantastičnih 45 minuta i po gol na obje strane, Turska - Gruzija 1:1.

Опширније

18:46

Sudijska nadoknadaNadoknada u prvom poluvremenu jedan minut.

Опширније

18:37

Mogla je Gruzija do totalnog preokreta u 35. minutu. Odlična akcija, mogao je Mikautadze da izraste u heroja - gađao je pored desne stative.

Опширније

18:36

Žuti kartonPrvi žuti karton na meču, dobio ga je Bardakči u 35. minutu.

Опширније

18:35

GolIzjednačenje u Dortmundu - Gruzija je nakon lijepe akcije došla do izjednačenja preko Mikutadzea u 32. minutu.

Опширније

18:29

VARUmiješao se VAR - odluka je da je Jildiz bio u ofsajdu, ostaje 1:0.

Опширније

18:28

GolNovi gol za Tursku - Jildiz je pogodio praznu mrežu u 27. minutu.

Опширније

18:26

GolVodi Turska 1:0, prelijep gol je postigao Muldur iz voleja sa ivice šesnaesterca.

Опширније

18:14

ŠansaZaprijetila je i Gruzija u 12. minutu - Anzor Mekvabišvili je primio sjajan pas na ivici šesnaesterca, pucao, lopta je na putu do gola pogodila nekog od igrača Turske i umalo prevarila golmana Gunoka koji je ipak uspio da interveniše.

Опширније

18:12

ŠansaVelika prilika za Tursku u 10. minutu - okvir gola je pogodio Ajhan sa ivice šesnaetsreca, golman Gruzije je već bio savladan.

Опширније

18:07

ŠansaPokušaj Turske u 6. minutu - Jilmaz je pokušao sa pet-šest metara glavom nakon kornera, lopta je završila preko gola.