- Hronika
- Montesong
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Novosti dana
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Turizam
01. 10. 2020.
09:33 >> 09:43
MINISTRI ZA ŽIVOTNU SREDINU
Bolje razumjeti vezu između prirode i čovjeka
U svijetlu pandemije Kovid-19 presudno bolje razumijevanje veze između prirode i čovjeka, da bismo naučili kako da smanjimo rizik od budućih pandemija, kao i da bi na slične pojave epizoda zaraznih bolesti osigurali adekvatan odgovor ispravnom globalnom politikom biodiverziteta, ukazano je na neformalnom stastanku ministarki i ministara za životnu sredinu EU i država kandidata u Berlinu.
Sastanku koji se održava u okviru šestomjesečnog predsjedavanja Njemačke Evropskom unijom, organizuje savezna ministarka životne sredine, zaštite prirode i nuklearne bezbjednosti, Svenja Schulze u ime Crne Gore prisustvuje generalna direktorica za životnu sredinu, Ivana Vojinović.
Kako je saopšteno iz Ministarstva održivog razvoja i turizma glavne teme sastanka su veza pandemije Kovid 19 i globalne politike biodiverziteta, kao i pitanje klimatskih promjena i ispunjenje ciljeva iz Pariskog sporazuma.
"Ukazano je na to da je u svijetlu pandemije Kovid-19 presudno bolje razumijevanje veze između prirode i čovjeka, da bismo naučili kako da smanjimo rizik od budućih pandemija, kao i da bi na slične pojave epizoda zaraznih bolesti osigurali adekvatan odgovor ispravnom globalnom politikom biodiverziteta", navodi se u saopštenju.
Postavljanje politike biodiverziteta visoko na političku agendu, kako dodaju iz tog vladinog resora, imaće ključnu ulogu da se na 15. sastanku Konferencije država potpisnica Konvencije o biodiverzitetu usvoji novi globalni okvir biodiverziteta nakon 2020. koji mora pružiti adekvatan odgovor na trenutnu krizu.
"U odnosu na klimatske promjene, a imajući u vidu da se u decembru 2020. obilježava pet godina od usvajanja Pariškog sporazuma, sve države potpisnice su se obavezale da do kraja godine podnesu ambiciozno ažuriranje svojih nacionalno utvrđenih doprinosa ublažavanju klimatskih promjena. Evropa ima posebnu ulogu u ovoj međunarodnoj obavezi, budući jer je postavila cilj da postane klimatski neutralan kontinent u drugoj polovini ovog vijeka", saopšteno je iz Ministarstva održivog razvoja i turizma.
Коментари0
Остави коментар