Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема
MNE Play
MNE Play

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Svijet

Agencije/Sky news/Telegraf [ M.V. ]

13. 10. 2025. 14:36 >> 14:39

VIDEO Haos tokom Trampovog govora u izraelskom parlamentu

Govor američkog predsjednika Donalda Trampa u izraelskom Knesetu nakratko je prekinut kada su dva ljevičarska poslanika počela da dobacuju šefu Bijele kuće.

Tramp je na trenutak zaćutao, a u sali je nastala buka i uzvikivanje, što je izazvalo brzu reakciju obezbjeđenja.

Ofer Kasif, šezdesetogodišnji poslanik, uklonjen je iz sale nakon što je pokušao da podigne transparent dok je upućivao kritike Trampu. Drugi poslanik iz iste političke grupe, Ajman Odeh (50), takođe je udaljen sa plenarne sjednice zbog držanja transparenta kojim je američkog predsjednika pozivao da „prizna Palestinu“.

Predsjednik Kneseta se potom izvinio Trampu zbog incidenta: „Izvinite zbog toga, gospodine predsjedniče“.

Tramp je reagovao sa osmjehom: „To je bilo veoma efikasno“, dok su ostali članovi Kneseta skandirali njegovo ime, nastavljajući govor u svečanoj atmosferi.

Lider SAD sletio je jutros u Izrael gdje ga je na aerodromu dočekao premijer Izraela Benjamin Netanjahu, ali i predsjednik te države Isak Hercog.

Tramp u Izrael dolazi nakon što je postignuta prva faza primirja između ove države i Hamasa koja nagovještava da bi dvogodišnji rat konačno mogao biti završen.

Razgovaraće sa porodicama talaca. Postao je četvrti američki predsjednik koji je posjetio izraelski parlament.

Nakon toga Tramp će otići u Egipat gdje će biti održana ceremonija povodom prve faze primirja, ali i sastanak svjetskih lidera na kojem bi trebalo da budu prisutni najviši zvaničnici iz Velike Britanije, Njemačke, Francuske i brojnih drugih zemalja.

Ranije danas Hamas je oslobodio sedam izraelskih talaca i predao iz Crvenom krstu, dok je u suprotnom pravcu krenulo nešto manje od 2.000 palestinskih zatvorenika koji su služili kazne u izraelskim zatvorima.

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније