- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Region
18. 11. 2025.
22:19 >> 22:19
"Uviđaj o požaru u zgradi Vjesnika kada se steknu uslovi"
Vatrogasci su uspjeli da dođu do svih spratova u neboderu Vjesnika, javlja Index.hr.
Mario Uroš s Građevinskog fakulteta je na press konferenciji rekao da je tokom požara u unutrašnjosti nebodera Vjesnika temperatura dosezala 500 stepeni, a u nekim dijelovima vjerovatno i 1.000.
Statiku zgrade procjenivaće u narednim danima, ali zasad smatraju da nije ugrožena.
Novinari su ministra građevinarstva Branka Bačića pitali da li je već donijeta odluka o tome hoće li se Vjesnik rušiti ili će se ići u obnovu, na što je Bačić rekao da je prerano za takve odluke, dodavši da će procjena biti donijeta u narednim danima.
O velikom požaru koji je protekle noći progutao zgradu Vjesnika, koja je bila simbol jugoslovenskog novinarstva, oglasila se policija saopštenjem u kojem kažu da će uviđaj biti obavljen kada se za to budu stekli uslovi.
Na teren su, navodi se, odmah izašle sve hitne službe, a policija je obezbijedila mjesto događaja.
"Prema dosad utvrđenom povrijeđenih nema, a zbog sigurnosti građana zatvoren je saobraćaj Slavonskom avenijom od raskrsnice sa Savskom cestom (oba smjera), Savskom cestom od raskrsnice sa Slavonskom avenijom do raskrsnice sa Ulicom Prisavlje (oba smjera), Cvjetnom i Odranskom ulicom te se odvija obilaznim pravcima", rekli su iz policije.
Požar je izbio prošle noći, osam minuta poslije 23 sata, a vatra je gorjela sve do jutra. Situacija je tokom dana stavljena pod kontrolu, a iz JVP Zagreb su rekli su da su vatrogasci ušli u zgradu i došli do svih spratova.
Коментари0
Остави коментар