- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Svijet
10. 09. 2025.
22:47 >> 22:47
U napadu Izraela na pobunjenike u Jemenu poginulo 35 ljudi
U napadu Izraela iz vazduha na uporišta pobunjenika Pokreta Huti u Jemenu danas je poginulo 35 ljudi, a ranjeno 130, saopštilo je Ministarstvo zdravlja kojim upravlja taj pokret.
Većina poginulih je u Sani, glavnom gradu, gdje su među pogođenim mjestima bili vojni štab i benzinska pumpa, saopštilo je Ministarstvo.
Izraelska vojska izvela je napad nekoliko dana nakon što su pobunjenici Huti dronom pogodili jedan izraelski aerodrom.
Pokret Huti saopštio je da je Izrael pogodio i državnu zgradu u strateški važnom gradu Hazmu, na sjeveru Jemena. Vojni portparol Pokreta, brigadni general Jahja Sari, rekao je da su pobunjenici ispalili rakete zemlja-vazduh na izraelske borbene avione.
Predsjednik Mahdi el Mašat, koga podržava Pokret Huti, obećao je danas da će nastaviti napade, upozoravajući Izraelce da „ostanu pod uzbunom jer odgovor neminovno dolazi“.
Izrael mjesecima napada pobunjenike u Jemenu kao odgovor na njihove napade raketama i dronovima na izraelsku teritoriju, od kojih je većina presretnuta.
Jemenski pobunjenički pokret Huti, kojeg podržava Iran, izveo je u znak solidarnosti s Palestincima desetine raketnih i napada bespilotnim letjelicama na Izrael od početka rata u Pojasu Gaze 7. oktobra 2023. godine.
Коментари0
Остави коментар