- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Svijet
17. 04. 2025.
07:37 >> 07:37
1
Čitaj mi:
Studenti i građani treću noć proveli ispred RTS-a, veći broj okupljenih kod Palilulske pijace
Više stotina studenata i građana treću noć su proveli ispred Radio-televizije Srbije (RTS) u Takovskoj ulici, koju blokiraju od ponedjeljka u 22 sata.
Nekoliko stotina studenata i građana nalazi se i ispred Palilulske pijace, na mjestu na kom je policija juče ujutro sprovela radnike RTS-a do sporednog ulaza u zgradu.
Ulice oko pijace blokirane su ogradama i kontejnerima koji su popriječeni na kolovozu, javlja reporter agencije Beta.
Studenti redari su rekli da jutros nije bilo pokušaja da se zaposleni uvedu u RTS.
S okupljenima na toj lokaciji su od jutros i glumac Nenad Hadži Marić, aktivisti inicijative „Beograd ostaje“, kao i bajkeri.
Studenti skoro 70 sati blokiraju sve ulaze u zgradu javnog medijskog servisa, tražeći da ponovo bude raspisan konkurs za članove Savjeta REM-a, ili da RTS bude ugašen, navodeći da će na blokadi ostati dok neki od tih zahtjeva ne bude ispunjen.
Takovska ulica i dalje je blokirana za saobraćaj, a okupljeni od jutros prave buku duvanjem u pištaljke, puštaju muziku preko razglasa i uzvikuju „Niko nije umoran, RTS je blokiran“.
Na Radio-televiziji Srbije jutros u 6 sati nije počeo Jutarnji program, dok je Dnevnik emitovan bez voditelja, sa unaprijed pripremljenim prilozima.
Коментари1
Остави коментар