- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Svijet
09. 03. 2025.
12:20 >> 12:20
Anketa: Većina Francuza, Njemaca i Britanaca misli da je Tramp diktator
Više od polovine Francuza, Njemaca (59 odsto) i Britanaca (56 odsto) smatra da je Donald Tramp diktator, a to mišljenje koje dijeli 47 odsto ispitanih u Poljskoj pokazala je anketa istraživačkog centra Desten komen.
To istraživanje javnog mnjenja dolazi u trenutku kada se Ukrajina, uprkos teškim borbama protiv Rusije, suočava sa oštrim Trampovim kritikama.
Vašington je ove nedjelje zamrznuo vojnu pomoć i ustupanje obavještajnih podataka Kijevu. Evropljani se s druge strane mobilišu kako bi nadoknadili taj nedostatak američke pomoći i žele da uspostave jaku zajedničku odbranu.
Oko 35 odsto francuskih ispitanika pokazuje više simpatija prema ukrajinskom predsedniku Volodimiru Zelenskom, nakon njegovog burnog sastanka u Vašingtonu sa Donaldom Trampom, krajem februara.
Samo četvrtina Francuza i dalje smatra SAD saveznicima, a više od polovine (57 odsto) reklo je da ima teškoća da definiše taj odnos.
Što se tiče mogućnosti rata u Evropi narednih godina, 60 odsto Francuza smatra da je vjerovatno da će Rusija izvršiti invaziju na druge evropske zemlje u narednim godinama, u Velikoj Britaniji i Poljskoj takvo mišljenje ima 68 odsto anketiranih, kao i 53 odsto u Njemačkoj.
Коментари0
Остави коментар