- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Svijet
18. 08. 2017.
14:22 >> 08:04
12
BARSELONA
Ubijen vozač "kombija smrti"
Katalonska policija potvrdila je da je vozač kombija koji je usmrtio 14 osoba u Barseloni jedan od petoro terorista koje je policija usmrtila u gradu Kambrilsu. Četiri osobe uhapšene su zbog terorističkog napada u Barseloni u kojem je ubijeno 14 ljudi, a ranjeno više od 100, saopštila je katalonska policija. Samo osam sati poslije terorističkog napada u Barseloni, u Kambrilsu se dogodio još jedan napad - automobil je uletio u pešake, a tom prilikom je povrijeđeno sedam osoba, među kojima i policajac. Španska policija traga za još četiri osumnjičena koja povezuje sa napadima u Barseloni i Kambrilsu
Španska policija je označila Musu Ukabira kao osumnjičenog da je upravljao kombijem kojim je izvršen teroristički napad u Barseloni.
On ima 17 godina, a njegovo ime se pojavilo u javnosti kada se policiji predao njegov brat, čija fotografija je prethodno objavljena i na čije ime su iznajmljena vozila koja su korišćena u napadu u kom je ubijeno 13 osoba, a povrijeđeno više od stotinu ljudi.
Vlada španske pokrajine Katalonije saopštila je jutros da je napad u ljetovalištu Kambrils povezan s terorističkim napadom u centru Barselone u kojem je poginulo 14 ljudi, a više od 100 povrijeđeno, od kojih 15 teško.
Policija je rano jutros saopštila da je ubila svu petoricu napadača i detonirala eksploziv koji su oni imali na sebi.
Katalonski ministar policije Hoakin Forn rekao je da napad u Kambrilsu "ima isti trag" i da "postoji veza" između dva jučerašnja teroristička napada, ali nije objasnio šta ih povezuje.
U napadu u centru Barselone juče poslije podne, u istorijskoj četvrti La Rambla, 14 osoba je poginulo, a više od 100 je povrijedjeno kada je kombi uletio među pješake na trotoaru.
Teroristička organizacija Islamska država preuzela je odgovornost za napad u centru Barselone.
Ta grupa je za agenciju Amak navela da su napad izveli "vojnici Islamske države" koji su odgovorili na poziv upućen njenim sljedbenicima da izvode napade u zemljama koje su dio međunarodne koalicije koja u Siriji i Iraku ratuje protiv Islamske države.
Policija još istražuje da li je sa napadima u Barseloni i Kambrilsu povezana i eksplozija u gradu Alkanaru, u kojoj je jedna osoba poginula.
Vlada Katalonije saopštila je da su među poginulima i povrijedjenima u napadu u Barseloni državljani 24 zemlje.
Коментари12
Остави коментар