- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Servisne informacije
30. 07. 2025.
15:47 >> 15:47
4
Zabranjeno izvođenje radova u Virpazaru
Ministarstvo saobraćaja naredilo je preko Uprave za saobraćaj obustavu radova na magistralnom putu u Virpazaru i zatražilo od EPCG organizaciju drugačije dinamike izvođenja radova, kako bi se izbjegli zastoji i gužve u saobraćaju.
"Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) otpočela je radove na dionici magistralnog puta u Virpazaru, kako bi se obezbijedili tehnički uslovi za bezbjedan transport vjetroturbina namijenjenih vjetroelektrani Grozd", kaže se u saopštenju Ministarstva saobraćaja.
EPCG i svi nadležni organi preduzimaju mjere da bi se radovi izveli u najkraćem roku, ali su već prvog dana, kako kažu, prouzrokovali velike gužve na ovom veoma prometnom putnom pravcu.
"Vjetroelektrana Gvozd predstavlja jedan od najznačajnijih energetskih projekata u Crnoj Gori koji se realizuje u oblasti obnovljivih izvora energije. Smještena u opštini Nikšić, na lokalitetu Braići–Žurim–Krnovo, ova vjetroelektrana je nastavak strateške orijentacije Crne Gore ka dekarbonizaciji i povećanju energetske nezavisnosti", kaže se u saopštenju.
Ministarstvo saobraćaja uključilo se na reakciju građana i vozača na zastoj i gužve u saobraćaju.
Коментари4
Остави коментар