- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Region
04. 10. 2023.
21:07 >> 21:07
KABINET PREDSJEDNICE KOSOVA
Osmani će u Španiji obavijestiti evropske lidere o "agresiji Srbije"
Predsjednica Kosova Vjosa Osmani sastaće se sa evropskim liderima u okviru trećeg samita Evropske političke zajednice u Granadi, u Španiji i obavijestiti ih o agresiji Srbije na Kosovo, saopšteno je iz njenog kabineta.
Ona u Španiju odlazi na poziv predsjednika Savjeta Evropske unije Šarla Mišela i španskog premijera Pedra Sančeza.
"Pored učešća na glavnim sjednicama Evropske političke zajednice, predsjednica Osmani će razgovarati i sa evropskim liderima kako bi ih informisla o agresiji Srbije na Kosovo i razgovarala o produbljivanju saradnje za prevazilaženje zajedničkih izazova. Očekuje se da će predsjednica Osmani evropskim liderima prenijeti poruku nepokolebljive posvećenosti naroda i institucija Republike Kosovo miru, stabilnosti i bezbjednosti u zemlji i regionu", navodi se u saopštenju.
Samit će okupiti šefove država iz 47 zemalja evropskog kontinenta, kao i lidere evropskih institucija, sa ciljem promovisanja političkog dijaloga i jačanja saradnje na rješavanju najhitnijih pitanja bezbjednosti i stabilnosti u Evropi.
Коментари0
Остави коментар