- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Region
01. 10. 2023.
18:50 >> 19:01
3
NA FORUMU "POJAS I PUT"
Vučić se sastaje sa Putinom u Kini
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić namerava da se sastane sa ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom u oktobru, na marginama foruma "Pojas i put", koji će se održati u Kini, saznaje Demostat iz diplomatskih krugova.
Lideri Srbije i Rusije već su javno potvrdili dolazak na kineski samit, ali ostaje otvoreno pitanje da li će doći i do sastanka, što bi bio njihov prvi susret oči u oči od početka rata u Ukrajini.
Vučić je nedavno najavio da će se tokom samita sastati sa kineskim predsjednikom Si Đinpingom, navodeći da je on veliki prijatelj Srbije i da se raduje susretu, piše Demostat.
„Do kraja godine očekujem ozbiljne i važne razgovore s našim vrlo, vrlo važnim partnerima. U oktobru ću ići u važnu posjetu Kini. Veliko je pitanje šta će se tamo dogoditi, jer se očekuje i dolazak Putina“, rekao je Vučić u avgustu.
Demostat navodi da bi sastanak sa Putinom nesumnjivo donio Vučiću poene u predizbornoj kampanji, ali ne bi poslao dobru poruku Zapadu, posebno u trenutku kada nije jasno da li je i ruski faktor umiješan u poslednje događaje na sjeveru Kosova.
Više zemlja članica Evropske unije već je zatražilo uvođenje mjera protiv Srbije ukoliko se dokaže povezanost države sa napadom u Banjskoj, što je dodatni pritisak.
Коментари3
Остави коментар