- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Region
14. 09. 2020.
10:07 >> 10:07
9
JEDNO OD RJEŠENJA
Đurić šef diplomatije umjesto Dačića?
Jedan od najozbiljnijih kandidata za budućeg šefa diplomatije Srbije je direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Marko Đurić, pišu beogradske Večernje novosti.
Kako je list naveo, mnogi vide Đurićevo prisustvo u delegaciji, koju je u Vašingtonu i Briselu predvodio predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, kao znak da se na njega ozbiljno računa kao na nasljednika Ivice Dačića na mjestu ministra spoljnih poslovate zemlje.
Prema informacijama ovog lista, kad je riječ o novoj vladi, rastu izgledi da to bude široka koalicija Srpske napredne stranke sa Socijalističkom partijom Srbije i Srpskim patriotskim savezom.
Ona bi bila oročena na godinu i po dana i od nje se očekuje široki konsenzus kada je riječ o razrješenju kosovskog čvora, nastavku reformi i velikih ekonomskih izazova poslije pandemije korona virusa.
Коментари9
Остави коментар