Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема
MNE Play
MNE Play

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Region

21. 09. 2013. 17:55 >> 18:01
77

NAUČNA TEORIJA

Kljosov: Srbi najstariji narod

Anatolij Kljosov, američki naučnik ruskog porijekla, tvrdi kako je analizom gena utvrdio da su Srbi najstariji narod. U svojoj analizi tvrdi da Srbi potiču od Noinog sina, te da je Balkan pradomovina svih Slovena.

Biolog s Harvarda objavio je niz knjiga u kojima tvrdi da je Balkan pradomovina svih Slovena pa i Rusa. 

Analizom gena, R1A1 koji je najčešći u dinaridskom području Balkana i naziva se "ilirskim", zaključio je kako su od Srba potekli svi današnji Sloveni, te većina evropskih naroda, prenosi Jutarnji.hr.

Ti su geni stari 12.000 godina, dok su drugi stari oko 4 do 7 hiljada godina, a svi indoevropski narodi u Evropi imaju više od 40 odsto tog gena, kako tvrdi 67-godišnji Kljosov.

Prema studiji više od 60 odsto tog gena imaju južni Sloveni u Srbiji, BiH, Hrvatskoj i Crnoj Gori, a ista se koncentracija nalazi na sjeveru Evrope, u Danskoj, na sjeveru Njemačke, na jugu Skandinavije i u Velikoj Britaniji.

Tako su se, prema tvrdnjama iz analize Anatolija Kljosova, potomci Noinog sina prvo naselili u donjem toku Dunava, što je prostor današnje Srbije, a od tamo su otišli na sjever.

Na osnovu mutacija genetske "haplo grupe" Kljosov je zaključio da su Sloveni došli s Balkana.
Osim toga zaključio je kako je i indijska kasta arijevaca nastala dolaskom Slovena s područja Srbije u Indiju, prije više od 3.850 godina.

Prasloveni dinarskih gena koji su na Balkanu živjeli prije 12.000 godina došli su nakon više od 200 generacija u istočnu Evropu, a 500 godina kasnije dolaze sve do južnog Urala. Zatim se pojavljuju u Indiji.

Ova je teorija izazvala burne reakcije širom svijeta. Ruski biolog Kljosov od 1990. živi u SAD-u.

Пратите нас на

Коментари77

Остави коментар
Види још

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније