- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Ekonomija
04. 09. 2025.
11:30 >> 11:30
Prihodi od igara na sreću porasli 24 odsto, u avgustu rast od skoro 65 procenata
Uprava za igre na sreću saopštila je da je u prvih osam mjeseci 2025. godine ostvarila ukupne prihode od 25.966.396,31 eura, što predstavlja rast od 24,29 odsto u odnosu na isti period prethodne godine. Samo u avgustu prihod je iznosio 5.194.656,43 eura, što je za 64,83 odsto više nego u avgustu 2024. godine.
"U strukturi prihoda značajan rast ostvaren je po osnovu priređivanja kazinskih igara, sa ukupno 5.250.448,93 eura i povećanjem od 67,93 odsto. Igre na sreću putem interneta i drugih telekomunikacionih sredstava donijele su 9.422.928,95 eura, uz rast od 26,40 odsto. Prihodi iz automat klubova iznosili su 4.898.972,83 eura, što je povećanje od 24,12 odsto", navodi se u saopštenju.
Ukupni prihodi od kladioničkih igara u posmatranom periodu iznosili su 6.353.730,69 eura, što predstavlja rast od 0,49 odsto.
"Ove vrijednosti potvrđuju stabilan rast i razvoj sektora igara na sreću, uz liderstvo Uprave u sprovođenju savremenih rješenja i primjenu jedinstvenog informacionog sistema za nadzor, koji omogućava efikasno praćenje i značajno doprinosi suzbijanju sive ekonomije", saopštili su iz Uprave.
Kako navode, Uprava za igre na sreću nastavlja intenzivnu saradnju sa Ministarstvom finansija u cilju realizacije ekonomskih politika Vlade Crne Gore, promovišući odgovorno priređivanje i zaštitu javnog interesa.
Коментари0
Остави коментар