- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Novosti dana
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Ekonomija
12. 02. 2025.
14:30 >> 14:30
1
Čitaj mi:
Dva konzorcijuma predala tendersku dokumentaciju
Na međunarodnom tenderu za projekat izmještanja korita rijeke Ćehotine dokumentaciju su predali konzoricijumi kompanija iz Crne Gore i regiona.
Rudnik uglja Pljevlja raspisao je 31. decembra 2024. godine tender za dio poslova na projektu sa rokom predaje dokumetacije do 12. februara tekuće godine. Vrijednost projekta iznosi 16,2 miliona eura bez PDV-a, a podijeljen je u tri faze. Kako su naveli iz te kompanije, Rudnik uglja Pljevlja je u prethodnom periodu, u cilju smanjenja troškova projekta, samostalno izveo radove u vrijednosti od 2,96 miliona eura.
“Tederom je predviđeno da kompanija, koja bude uvedena u posao , obavi između ostalog, inženjerske i građevinske radove, izgradnju mostova i saobraćajnica, cjevovoda, konstrukcija, komunikacijskih i energetskih vodova, hidrograđevinskih vodova, riječnih zidova i vodnih puteva te ostalih poslova deifisanih tenderskom dokumentacijom”, navodi se u saopštenju.
Rok za izvršenje projektnog ugovora je 210 dana od uvođenja izvođača u posao.
“U skladu sa tenderskim pravilima, u narednom periodu komisija će izvršiti evaluaciju prispjele dokumetacije nakon čega će se odlučiti o rangiranju i izboru ponuđača”, kazali su iz Rudnika.
Napominju da je projekat izmještanja toka rijeke Ćehotine od najvećeg državnog značaja.
“Naime, bez stabilnog rada Rudnika uglja i TE “Pljevlja” nema ni energetske stabilnosti Crne Gore jer kada govorimo o rezervama uglja, treba istaći da će one biti nezadovoljavajuće za normalan rad TE „Pljevlja“ u 2026. godini ukoliko se realizacija projekta izmještanja toka rijeke Ćehotine ne završi u planiranom roku”, navodi se u saopštenju.
Stoga se Projekat mora završiti u koordinaciji sa projektom ekološke rekonstrukcije do kraja građevinske sezone 2025. godine.
“Kao što je javnosti poznato radovi su kasnili zbog dobijanja UT uslova 2019. godine, po kojima projekat nije mogao biti realizovan. Paralelno sa radovima na iskopu uglja i otkrivci, po dobijanju dozvole novi menadžment je krenuo sa radovima na iskopu novog korita rijeke Ćehotine kao i sa tenderski procedurama kako bi na vrijeme završili ovaj izuzetno vazan projekat za elektoenergetski sistem Crne Gore”, navodi se u saopštenju.
Коментари1
Остави коментар