- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Ekonomija
14. 05. 2021.
10:17 >> 10:18
1
IZ DRŽAVNOG BUDŽETA
Aerodromi naplatili 9,5 miliona eura
Aerodromi Crne Gore naplatili su iz državnog budžeta 9,5 miliona EUR po osnovu pravosnažne presude u sporu protiv bivšeg nacionalnog avio-prevoznika Montenegro Airlinesa (MA), pišu Vijesti.
Novac je naplaćen prinudnim putem, angažovanjem javnog izvršitelja.
Pitanje naplate 9,5 miliona eura pokrenuo je nedavno smijenjeni bivši izvršni direktor Aerodroma Crne Gore, Danilo Orlandić, koji je pokušao da o tome postigne dogovor sa ministarstvima kapitalnih investicija i finansija.
Mediji su ranije pisali da je javni izvršitelj Aleksandar Bošković, postupajući po predlogu za izvršenje Aerodroma Crne Gore protiv države, kao izvršnog dužnika MA, donio rješenje o naplati 9,4 miliona eura sa troškovima postupka.
Taj postupak je, kao punomoćnik Aerodroma, pokrenuo advokat Velibor Marković 4. marta. Njegov predlog je dva puta odbijao javni izvršitelj, a Privredni sud u oba navrata ukinuo to rješenje.
Nakon toga je uslijedilo treće rješenje na osnovu kojeg je javnom izvršitelju omogućeno da taj iznos sredstava zaplijeni iz budžeta i prenese na račun Aerodroma, budući da se radi o rješenju na osnovu izvršnih isprava protiv kojeg po zakonu eventualni prigovor ne odlaže izvršenje.
Коментари1
Остави коментар